Chcesz wysłać PIT drogą elektroniczną – skorzystaj z pomocy.

Akcja składania zeznań rocznych powoli dobiega końca. Przypominam, iż w tym roku trwa do 2 maja 2016r. Na dzień 11.04.2016r. obowiązek ten dopełniło już ponad 84% podatników składających zeznanie na formularzu PIT-37 oraz blisko 75% podatników składających zeznania PIT-36 oraz PIT-36L. Jest to dobry wynik i jak widać niewielu podatników czeka ze złożeniem zeznania do ostatniego momentu.

Jednakże dla tych którzy jeszcze tego nie zrobili, a chcieliby po raz pierwszy rozliczyć się z obowiązku złożenia zeznania podatkowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej, urząd skarbowy w Grodzisku Wlkp. przygotował pewne udogodnienia w celu ułatwienia zrealizowania tego obowiązku.

Dla wszystkich zainteresowanych w „Dzień Otwarty”, tj. w sobotę 16.04.2016r. w siedzibie urzędu skarbowego w godzinach od 10,00 do 12,00 będzie można skorzystać ze szkolenia instruktażowego w zakresie obsługi systemu e –deklaracje oraz uzyskać pomoc pracownika urzędu przy wysyłce zeznania droga elektroniczną.

Wyżej opisana pomoc będzie również dostępna dla wszystkich „spóźnialskich” w przedostatni dzień składania zeznań tj. w dniu 29.04.2016r. w godzinach od 16,00 do 17,00.

Jednocześnie raz jeszcze chciałbym przypomnieć, iż formularze podatkowe PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 można przesyłać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego logując się na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Na tej stronie umieszczone są interaktywne formularze, a także szczegółowa instrukcja wypełnienia i wysłania zeznania rocznego przez internet. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji. Dodatkowo system gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym. Ponadto istnieje możliwość skorzystania w tym roku z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Wszyscy zainteresowani więcej informacji o tej usłudze znajdą na Portalu Podatkowym:

http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pfr.

Michał Cybal

Kierownik Działu

Dział Obsługi Bezpośredniej

Urząd Skarbowy w Grodzisku Wielkopolskim

Wybrane dla Ciebie