Centralę telefoniczną w szpitalu obsłuży firma zewnętrzna

Centralę telefoniczną w szpitalu obsłuży firma zewnętrzna 1

Zarząd Powiatu Grodziskiego podjął uchwałę, w której wyraził zgodę na wydzierżawienie pomieszczenia centrali telefonicznej zlokalizowanej w budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Mossego 3.

Uchwała jest odpowiedzią na wniosek dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim. 30 czerwca 2015 roku dyrektor zwróciła się z prośbą o wyrażenie zgody na wydzierżawienie pomieszczenia centrali telefonicznej zlokalizowanej w budynku szpitala przy ul. Mossego 3.

Utrzymanie obsługi centrali telefonicznej w ramach SP ZOZ powodowałoby bardzo duże koszty związane z zatrudnieniem personelu.

Wydzierżawienie tego pomieszczenia firmie zewnętrznej pozwoli obniżyć koszty utrzymania, a tym samym uzyskać oszczędności – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Zarządu.

Dzierżawca zostanie wyłoniony w drodze postępowania o zamówienie publiczne do 30 000,00 € na świadczenie usługi w zakresie całodobowej obsługi centrali telefonicznej. Władze powiatu zapewniają, że wydzierżawienie pomieszczenia nie ograniczy dostępności świadczeń zdrowotnych i nie obniży ich jakości, a taki ruch pozwoli zaoszczędzić środki finansowe na ich utrzymanie, a tym samym zwiększy środki przeznaczone na udzielanie świadczeń zdrowotnych w innych komórkach szpitala.

Także Rada Społeczna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim na swym posiedzeniu w dniu 8 czerwca 2015 roku uchwałą Nr 9/2015
pozytywnie zaopiniowała wydzierżawienie w/w pomieszczenia.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x