Burmistrz zabrał głos po prasowej publikacji

Burmistrz zabrał głos po prasowej publikacji 1

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański zabrał głos w sprawie prasowej publikacji tygodnika Grodziska Powiatowa z dnia 2 marca 2015 roku pt. „Co jest do ukrycia w grodziskim samorządzie”.

W oświadczeniu opublikowanym na urzędowej stronie internetowej  przekazał informację, że lokalne społeczeństwo zostało wprowadzone częściowo w błąd.

Z oświadczenia dowiadujemy się jaka jest wysokość diet radnych i zasady ich pracy:

Każdy radny Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim może uczestniczyć we wszystkich posiedzeniach komisji tj. Komisji ds. Finansów i Sfery Budżetowej, Komisji Rewizyjnej, Komisji ds. Wsi i Ochrony Środowiska, Komisji Gospodarczej oraz Ładu i Porządku Publicznego. Natomiast diety pobiera tylko za pracę w dwóch z nich. Prawdą jest również, że Przewodniczący Komisji za każde przewodniczenie swojej komisji otrzymuje dietę w wysokości 280,00 zł. Za każde posiedzenie Rady radny na Sesjach otrzymuje kwotę 200,00 zł a Wiceprzewodniczący Rady 280,00 zł. Również 200,00 zł otrzymuje radny za posiedzenie Komisji Wspólnej. Przewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje stałą dietę w kwocie 1987,26 zł.

Dodatkowo informuję, że posiedzenia komisji i Rady odbywają się zgodnie z przyjętym przez Radę planem pracy.

Tygodnik Grodziska Powiatowa 26 lutego na swoim facebookowym profilu obwieścił także koniec demokracji w Grodzisku Wielkopolskim.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
78 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Henryk Moskwa
Henryk Moskwa
5 lat temu

A sprawa pani Floraszyk? Do tej osoby i jej etatu też się pan burmistrz odniósł?

grodziska pyra
grodziska pyra
5 lat temu
Reply to  Henryk Moskwa

To jest tym bardziej bulwersujące, że wielu młodych i wykształconych emigruje z Grodziska z powodu braku pracy.

Obserwer
Obserwer
5 lat temu

Jeżeli Koza potrafił zarabiać 220 tysięcy złotych rocznie z naszych podatków to zastanawiam się ile może zarabiać pani Kinecka w Urzędzie Miasta w Grodzisku? Może takie sprawy ukrywane są przez pana Szymańskiego i Kineckiego. Kiedyś już wyszła sprawa pieniędzy za urlopy Szymańskiego? Jedno jest pewne, gdyby wszystko było w porządku, to by za wszelka cenę nie wycinali opozycji z komisji rewizyjnej. Butta i arogancja zwycięzców!

kinga
kinga
5 lat temu

za powiat niech się ta słynna prasa weźmie a nie za gminę która pracuje wzorowo

Ala
Ala
5 lat temu

Jeżeli pan Szymański i Kinecki mają coś do ukrycia i tworzą podległą sobie komisje rewizyjną to coś pewno ukrywają. Być może związane jest to z odejściem sekretarza Kozy? Kinecki, Koza i Szymański to była najważniejsza trójca na ratuszu. Ciekawe o co tu naprawdę chodzi?

Duda
Duda
5 lat temu

Moim zdaniem skoro Opozycja zmniejszyła się w radzie o kilka osób to powinno im dać do myślenia, że przez 4 lata nie zrobili nic, że ludzie ich nie chcieli. A demokracja na tym polega że ludzie wybierają 🙂

grox2
grox2
5 lat temu
Reply to  Duda

Czerepach nie przesadzaj! Ludzie inteligencją nie grzeszą!
A każdy Kozioł ma coś na sumieniu 😉

Olas
Olas
5 lat temu

Demokracja polega na poszanowaniu zasad i standardów. Nie ważne jest czy w opozycji jest jeden radny czy siedmiu. Cywilizowane standardy nakazują aby przedstawiciele wszystkich radnych znaleźli się komisji rewizyjnej. Tak jest we wszystkich radach powiatowych i gminnych w Polsce. Jeśli się robi inaczej przyjmyje się standarty białoruskie. Moim zdaniem jest to podyktowane chęcią ukrywania czegoś co się dzieje w tym mieście.

bubel
bubel
5 lat temu
Reply to  Olas

Ale bajki opowiadasz. Bylejakość opozycji wychodzi właśnie teraz. Raz że przegrali wybory co świadczy że ludzie na ich gierki się nie nabierają. Dwa nawet w radzie koleżanki i koledzy im nie ufają przez co być może nie chcą w danych komisjach z nimi współpracować. Podaj przykłady z okolicy jak funkcjonują komisje rewizyjne czy są ta osoby z opozycji ? Naturalne jest że jak ktoś jest chętny to musi go ktoś zgłosić co nie obliguje że uzyska aprobatę większości i się dostanie. Działanie, zaufanie, merytoryczność i odwaga tego brakuje opozycji w grodzisku !

Kajetan
Kajetan
5 lat temu
Reply to  bubel

Skoro mieszkańcy wybrali radnego z obozu Henia to niby dlaczego miałby głosować na radnego z opozycji ? wtedy by stracił w oczach swojego wyborcy.

grox2
grox2
5 lat temu
Reply to  bubel

Czuję merytoryczność radnych z obozu Henryka S. Płakać się chce.
Założę się, że żaden nie przeczytał ustawy o samorządzie gminnym, nic a nic. Z ręką na sercu żaden. I wiem, że mam rację, hahaha. Nawet pan Kinecki.

Antyhipokryta
Antyhipokryta
5 lat temu

Oświadczenie burmistrza to jakiś wizerunkowy strzał w stopę! Ukazuje się dwa tygodnie po artykule w GP /choć w podobnym duchu pisały inne media, nawet bardzo strachliwe/. Ale dobrze jeśli już oświadczył to pociągniemy temat. Przecież zdaje się, że wcale nie chodzi o ukrywanie wielkości diet, ale np. ukrywanie praktyk rządzenia i radosnej twórczości przy księgowaniu i rozliczaniu, przecież tajemnicą poliszynele jak się płaci dostając faktury do pokwitowania za imprezy dla “wyborców”? Myślę, że jakby schylić się w gminnej szafie bardziej to mogłyby lepsze trupy z niej powypadać. Podlegli urzędnicy bez szemrania podpisują faktury godzą się na “ustawki księgowe” za imprezy gminne, bo dobrze zarabiają pod ręką HS. Może go nie cierpią, ale kasa czyni cuda i wiele można znieść. Urząd przestaje być urzędem, a stał się prawie ZUS-em, gdyż pracuje tam wielu już emerytów, którzy doją ile mogą dzięki uprzejmości wodza /nie licząc pani od wsi, która pewno na oczy komputera nie widziała/. Taka samą rolę ma spełniać komisja rewizyjna, nie licząc innych łupów i nie tylko. To okazja utarcia nosa opozycji i nagrody dla swoich może i marnych, ale podległych, nie wychylających się i przymykających oczy za lepsze pieniądze. Co się stało w tym mieście, że za kasę i trochę władzy ludzie potracili swoje charaktery, rezygnują ze swoich poglądów i stają się hipokrytami? Wcale się nie dziwię, że media krzyczą o Białorusi. Jak ulał pasuje do całej sytuacji ruskie przysłowie – Tisze jediesz dalsze budiesz. Po mojemu – Wbij łeb w nowy pozbruk, a więcej będziesz miał, na koncie. Normalnie tak działa ruska oligarchia.

grox2
grox2
5 lat temu
Reply to  Antyhipokryta

Ciekawe co na to Powiatowa w najbliższy poniedziałek!?

grox2
grox2
5 lat temu

Opozycja dostała niezły bicz na 4 lata – Co burmistrz i jego drużyna ma do ukrycia? I każdy sobie coś przypomni, nieważne czy plotka czy fakt. Nawet znajomi zwolennicy burmistrza twierdzą, że pewno coś jest, ale ma złych doradców :-))). A cała sytuacja będzie się jeszcze długo odbijała czkawką. Opozycja powinna założyć swój profil na Facebooku, pytać i punktować ukrywane sprawy.

grox2
grox2
5 lat temu

A może droga opozycjo trzeba udać się do NIK – u! To najlepsza komisja rewizyjna w tym kraju!

http://smigiel.nowinylokaln

grox1
grox1
5 lat temu
Reply to  grox2

Stróżyński ponoć ma dobre dojścia do NIK-u i nie tylko.

grox2
grox2
5 lat temu
Reply to  grox1

Chyba raczej dobre dojścia do burmistrza, bo pisze czołobitne przeprosiny, że szczęka opada. Ale kto wie, może Marcin dużo może i na kontakty.

Bonapartysta
Bonapartysta
5 lat temu

To co się dzieje w Grodzisku może tylko zastanawiać i bawić. Burmistrz Szymański i przewodniczący Kinecki wyraźnie tracą instynkt samozachowawczy. Albo faktycznie mają coś do ukrycia albo po prostu wyczyniają głupoty. Osobiście jednak przypuszczam, że jest to pierwsze. Wątek z żoną Kineckiego i byłym sekretarzem Kozą wydaje się bardzo interesujący. Już Nopaleon mówił, że każdego intendenta (ekonoma) w swojej armii można po czterech latach funkcjonowania rozstrzelać bez sądu. Ciekawe co Napoleon by powiedział na sytuacje w grodziskim samorządzie.

78
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x