Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Burmistrz na temat szkół

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią wiceburmistrza Piotra Hojana, dziś na stronie Urzędu Miejskiego pojawiła się informacja dotycząca planowanych kroków gminy wobec szkół wiejskich w Grąblewie i Słocinie.

Piotr Hojan dementuje pogłoski

Szanowni Państwo,

po modernizacji Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie i Szkoły Podstawowej w Kąkolewie, przyszedł czas na szkoły w Grąblewie i Słocinie, o czym wspominałem wielokrotnie, a swoich słów nigdy nie rzucam na wiatr.

Krzywdzące dla działań gminy Grodzisk Wielkopolski jest zatem rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat rzekomych planów likwidacji Szkół Podstawowych w Słocinie i Grąblewie. Wyimaginowane kłamstwa nie służą dobru społecznemu, a jedynie powodują zamęt i sieją populizm.

Mając na uwadze zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, dotyczące programu dożywiania uczniów szkół („Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023), jeszcze we wrześniu tego roku dostrzegając potrzebę modernizacji i rozbudowy SP Grąblewo i SP Słocin podjąłem decyzję o wpisaniu tych zadań do projektu budżetu gminy Grodzisk Wielkopolski na rok 2019. W listopadzie 2018 roku rozpoczną się prace nad wykonaniem niezbędnej dokumentacji projektowej. Decyzję tę przekazałam w dniu dzisiejszym Dyrektorom szkół wraz z moim zastępcą Piotrem Hojanem oraz Naczelnikiem Wydziału Inwestycyjnego Ewą Jankowską.

Z całą stanowczością i odpowiedzialnością, jeszcze raz podkreślam, że nigdy nie wspominałem o zamknięciu szkół w Słocinie i Grąblewie. Widząc potrzebę rozwoju tych placówek, w roku 2018 objąłem je pięcioletnim projektem unijnym, dzięki któremu szkoły zostały doposażone w nowoczesne pracownie komputerowe oraz tablice interaktywne, a także wprowadzono na ich terenie nowatorskie rozwiązania informatyczne wraz z objęciem szkół siecią światłowodową. Uważam, że celem kampanii wyborczej powinien być merytoryczny, rzeczowy i realny program. Kampania wzajemnej krytyki i szerzenie nieprawdziwych informacji wprowadza jedynie zamęt wśród wyborców.

Wzorcem kampanii wzajemnego szacunku, była kampania jaką prowadziłem w roku 2002 z panem Waldemarem Kandulskim – bez wzajemnego dyskredytowania się.

Apeluję o umiar, poszanowanie zasad fair play oraz nie skłócanie społeczności wiejskich.

  Burmistrz

                                                                       Grodziska Wielkopolskiego

                                                                         /-/ Henryk Szymański

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24