Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego poinformował, że w związku z naruszeniem danych osobowych, do którego doszło w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim (ujawnienie w Internecie listy propozycji do budżetu obywatelskiego na rok 2016 ocenionych pozytywnie, która zawierała dane osób w zakresie imienia i nazwiska oraz numeru PESEL) pracownicy Urzędu wraz z Inspektorem Ochrony Danych podjęli natychmiastowe działania, które doprowadziły do usunięcia przedmiotowego dokumentu z Internetu.

Informujemy jednocześnie, iż dokument ten nie był opublikowany ani na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, ani na stronie Urzędu Miejskiego, lecz został zaindeksowany w wyszukiwarce Google.
Informujemy również, iż naruszenie ochrony danych w ciągu 72 godzin zostało zgłoszone Prezesowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

-informuje burmistrz

Do wszystkich osób, których prawa i wolności zostały naruszone w wyniku opisanego zdarzenia, został wysłany stosowny komunikat, zawierający informację o charakterze naruszenia, a także o możliwych następstwach naruszenia danych osobowych osób, których dane dotyczą oraz środkach, które mogą podjąć, aby zapobiec negatywnym następstwom.

-przekazał Piotr Hojan

1 1 głosuj
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

"PGO24 Portal Grodziska i okolic - lokalny serwis informacyjny działający od 2010 w powiecie grodziskim (wielkopolskie).

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze