Budżet obywatelski – rozstrzygnięcie

UM G

Komunikat dotyczący wyników Budżetu Obywatelskiego Gminy Grodzisk Wielkopolski na rok 2019 opublikowany 28 czerwca w Biuletynie Informacji Publicznej:

Budżet Obywatelski Gminy Grodzisk Wielkopolski na rok 2019

W czwartek, 21 czerwca w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim odbyto się posiedzenie Komisji powołanej Zarządzeniem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego do przeprowadzenia konsultacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Grodzisk Wielkopolski na rok 2019. Prace rozpoczęły się od ustalenia wyników zbiorczych głosowania mieszkańców na poszczególne zadania.

Z urn wyjęto 3 183 karty — jest to liczba mieszkańców, którzy oddali swój głos na propozycje Budżetu Obywatelskiego Gminy Grodzisk Wielkopolski na rok 2019, co stanowi około 21 % uprawnionych do głosowania.

Ostateczne wyniki Komisja ustaliła w dniu 25 czerwca 2018 roku. Wyniki glosowania:

Nazwa zadaniaLiczba
oddanych głosów
Zakup nowej motopompy pożarniczej TOHATSU M-16/8 VE1500 z węzami na przyczepce transportowej poprawą jakości działań ratowniczych i bezpieczeństwa ratowanych i ratujących w Grąblewie1195
Siłownia zewnętrzna w Grąblewie sposobem na nudę i zdrowy styl życia1159
Budowa wiaty na spotkania integracyjne dla mieszkańców sołectwa Ptaszkowo
Wzmocnienie zabezpieczenia przeciwpożarowego gminy Grodzisk Wikp. poprzez zakup rnotopompy pożarniczej, zbiornika brezentowego oraz węży tłocznych dla OSP Słocin1470
Oświetlenie boiska piłki nożnej na terenie WIR w Grodzisku Wlkp.289
Budowa placu zabaw w Zdroju386

 

Zadanie pn. Zakup nowej motopompy pożarniczej TOHATSU M-16/8 VE1500 z wężami na przyczepce transportowej poprawą jakości działań ratowniczych i bezpieczeństwa ratowanych i ratujących w Grąblewie nie zostanie ujęte w Budżecie Obywatelskim Gminy Grodzisk Wielkopolski na 2019 rok, z uwagi uzyskania przez OSP Grąblewo dotacji z MSWiA, za zakup motopompy pożarniczej ,zgodnie z pismem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nr PT. 074.11.2018 z dnia 22 czerwca 2018 r. Dzięki tentu możliwa jest realizacja kolejnego zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego.

Informujemy, do do projektu Budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski na rok 2019 zostaną wprowadzone następujące zadania.

  1. Wzmocnienie zabezpieczenia przeciwpożarowego gminy Grodzisk Wlkp. poprzez zakup motopompy pożarniczej, zbiornika brezentowego oraz węży tłocznych dla OSP Słocin.
  2. Siłownia zewnętrzna w Grąblewie sposobem na nudę i zdrowy styl życia.
  3. Budowa placu zabaw w Zdroju.
  4. Budowa wiaty na spotkania integracyjne dla mieszkańców sołectwa Ptaszkowo.

W załączeniu kopia protokołu.

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x