BOOKCROSSING 2016 w grodziskim „Słowaku”

BOOKCROSSING 2016 w grodziskim „Słowaku”- czyli uwalniamy książki razem z licealistami! WEŹ , PRZECZYTAJ, PODAJ DALEJ ! ZNAJDŹ RÓWNIEŻ COŚ DLA SIEBIE !

W czwartek, 16 czerwca 2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. włączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek – BOOKCROSSING 2016 – pod hasłem: „Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania”.

W godzinach przedpołudniowych, między 10.00 a 12.00., na ul. Szerokiej i ul. Przemysłowej zorganizowali Happening Czytelniczy. Już wcześniej na terenie miasta rozwiesili plakaty zapraszające mieszkańców Grodziska do udziału w happeningu z książką, głosząc hasła: „Zamiast wyrzucić niepotrzebne książki na śmieci – Przynieś je dla innych dzieci! ; Zamiast wyrzucać je na graty – Niech niosą młodzieży kaganek oświaty!”.

Licealiści zapraszali do aktywnego udziału w BOOKCROSSINGU, głosząc, iż polega to na zostawianiu przeczytanych książek na wyznaczonych do tego tzw. „półkach bookcrossingowych” lub w różnych, czasem niezwykłych, przypadkowych miejscach, takich jak: stolik w kawiarni, foyer w teatrze, ławka na na deptaku, w parku, parapet w galerii, budka telefoniczna, przydział w pociągu, w tramwaju, lada w sklepie, półka w hipermarkecie, w kwiaciarni… – tak aby znalazcy książek mogli je przeczytać i przekazać dalej. Nazywamy to „uwalnianiem książek”.

Licealiści zachęcali do przynoszenia książek na happening, jak również na „regał bookcrossingowy – półkę wędrowniczkę” otwartą dla mieszkańców Grodziska Wlkp. w Bibliotece Szkolnej LO im. Juliusza Słowackiego, jak również w Bibliotece Publicznej – Stąd można zabrać książkę, tu również można zostawić swoją, którą chce się uwolnić. Każdy może zostać bookcrosserem i wiele zyskać: ciekawy temat do rozmowy ze znajomymi; poznać nowych ludzi. Podążając śladem książek, można się zaprzyjaźnić, dowiedzieć się dużo o sobie i innych!

BOOKCROSSING to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa. Ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych – w obiegu jest ponad 258 tysięcy książek. Więcej informacji można znaleźć na stronie bookcrossing.pl. oraz na stronie liceum – www.logw.pl.

Licealiści ze „Słowaka” serdecznie wszystkich zapraszają

– „Bawcie się z nami i uwolnijcie swoje książki!”. Wszystkim mieszkańcom Grodziska, którzy zaangażowali się w akcję, wzięli udział w happeningu i uwolnili swoje książki bardzo dziękujemy i gorąco pozdrawiamy!

LO Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie