Blisko 500 biegaczy wystartuje w 3. edycji ultramaratonu GWiNT Ultra Cross

gwintW dniach 6 – 7 maja blisko 500 biegaczy wystartuje w 3. edycji ultramaratonu GWiNT Ultra Cross. GWiNT to zawody o charakterze terenowym. Trasa biegu poprowadzona jest w przeważającej części (w ponad 90 %) na obszarach leśnych znajdujących się na terenie powiatów grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego. I to właśnie od pierwszych liter w nazwach tych powiatów wzięła się nazwa imprezy.

Zawodnicy mają możliwość zmierzenia się z jednym z trzech dystansów. Najkrótszy z nich, cieszący się największym zainteresowaniem Mini GWiNT, liczy 55 km i startuje w sobotę 7 maja o godzinie 12.00 spod obiektu “Fala Park” w Wolsztynie. Równe 9 godzin wcześniej, o godzinie 03.00 nad ranem, spod Wiejskiego Ośrodka Kultury i Sportu Wigwam w podgrodziskim Zdroju, wyruszy ponad setka biegaczy ścigających się na dystansie 110 km (Normal GWiNT). Jednakże prawdziwie cesarskie wyzwanie to Super GWiNT liczący sobie 100 mil (161 km), którego linia startu znajduje się w Nowym Tomyślu. Ultramaratończycy biegnący na tym morderczym wystartują z Placu Niepodległości w piątek 6 maja o godzinie 18.00. Miłym akcentem jest uhonorowanie zawodników biegnących 100 mil okolicznościowymi bezrękawnikami polarowymi ufundowanymi przez firmę Stomil S.A. z Poznania.

Meta dla wszystkich dystansów w roku 2016 zlokalizowana jest w Nowym Tomyślu. Zgodnie z intencją organizatorów, z każdą kolejną edycją GWiNT okręca się, przez co rokrocznie gospodarzami Bazy Zawodów i mety są kolejno stolice powiatów, przez teren których przechodzi trasa biegu.

Na pełnej pętli liczącej 161 kilometrów, oznakowanej na całej długości, zlokalizowanych jest 10 Punktów Kontrolno-Odżywczych. Po 16 km od startu w Nowym Tomyślu, zawodnicy dotrą do Folwarku Wąsowo. Kolejne PK-O to Pałac w Porażynie, Wigwam w Zdroju, wigwam Koła Łowieckiego “Przelatek” w Gninie, Plac Powstańców Wielkopolskich w Rakoniewicach, świetlica wiejska w Głodnie, Fala Park w Wolsztynie, dzika plaża w Kuźnicy Zbąskiej, Jastrzębsko Stare, przystanek autobusowy w Miedzichowie. 15 km za Miedzichowem zawodnicy kończą bieg na mecie w Nowym Tomyślu.

GWiNT Ultra Cross cieszy się doskonałą opinią wśród braci biegowej. Podczas corocznego plebiscytu “Złoty Bieg” organizowanego przez maratonypolskie.pl, największy w kraju serwis internetowy poświęcony bieganiu, impreza była nominowana w 6 kategoriach i w każdej z nich zajęła czołowe miejsca. Zawodnicy podkreślają niepowtarzalny klimat, zaangażowanie, wzorową organizację i cudowne krajobrazy, które cieszą oczy uczestników podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Z każdym rokiem przybywa biegaczy zagranicznych. Podczas obecnej edycji na wystartują sportowcy z Niemiec, Białorusi, Węgier, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Organizatorami ultramaratonu są Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych APERTE z Grodziska Wlkp. Nowotomyski Klub Biegacza “Chyży” z Nowego Tomyśla oraz Wolsztyński Klub Biegowy z Wolsztyna. Jednakże przeprowadzenie imprezy takiego kalibru nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie Partnerów, jakimi są lokalne samorządy powiatowe i gminne, Nadleśnictwa Grodzisk, Bolewice i Wolsztyn, szkoły, lokalne firmy, organizacje pozarządowe i wolontariusze niezrzeszeni. Podczas samych zawodów zawodników wpiera ponad 100 wolontariuszy.
Zapraszamy do kibicowania zawodnikom. Więcej informacji jest dostępnych na stronie imprezy ultragwint.pl

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie