Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Bieganie łączy ludzi

W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia działalności Grodziskiego Klubu Biegacza. Oprócz wspólnych wyjazdów na zawody oraz organizowania imprez biegowych (m.in. biatlonu letniego, zawodów niepowtarzalnych na skalę województwa) Stowarzyszenie podejmuje inne ciekawe inicjatywy.

W tym roku udało się zrealizować kolejną, mianowicie – na zaproszenie klubu, na półmaraton Słowaka, przyjechała zorganizowana grupa Serbów z klubu „Marathon Team” z miejscowości Brod, położonej w Republice Serbskiej w Bośni i Hercegowinie. W założeniu wymiana miała polegać nie tylko na wspólnym pobiegnięciu półmaratonu, ale przede wszystkim na wzajemnym poznaniu się, czemu służyć miało między innymi zamieszkanie na czas pobytu w domach członków GKB.

W przeddzień biegu, serbscy biegacze uczestniczyli w oficjalnym podpisaniu porozumienia pomiędzy władzami Grodziska Wielkopolskiego i naczelnikiem gminy Brod oraz uczestniczyli we wspólnym wkopaniu drzewka przyjaźni. Wraz z grodziskimi biegaczami udali się również do muzeum pożarnictwa w Rakoniewicach i wspólnie dopingowali uczestników „I Mini Półmaratonu”. Tego samego dnia po godzinie 17:00 odebrali bogate pakiety startowe Półmaratonu „Słowaka”. Wieczorem zaś wspólnie oglądali mecz polskiej reprezentacji.

Niedziela była zarezerwowana na wspólny bieg w półmaratonie. Dobre humory dopisywały od startu do samej mety. Dla niektórych z nich był to pierwszy start na tym dystansie. Dla doświadczonych biegaczy poziom organizacyjny imprezy był pozytywnym zaskoczeniem i przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Po wyczerpującym biegu przyszedł czas na odpoczynek oraz relaks i wspólne spotkanie w Wigwamie w Zdroju, gdzie GKB podsumował tegoroczny udział klubowiczów w „Słowaku”. Wspólnie spędzony czas był krótki, ale bardzo intensywny, zaś w planach GKB pojawiają się kolejne wspólne wymiany klubowe z innymi europejskimi miastami.

Piotr Bartkowiak

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24