Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

„Bezpieczeństwo i rozsądek na drodze”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Grodzisku Wlkp. wzięli udział w kolejnym powiatowym konkursie wiedzy o przepisach ruchu drogowego, który odbył się w czwartek 18 maja 2017 pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozsądek na drodze”.

Konkurs ten, skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z terenu powiatu grodziskiego, od lat ma na celu propagowanie wśród młodych ludzi bezpiecznego i rozsądnego zachowania na drodze, ponieważ znajomość przepisów ruchu drogowego oraz ich stosowanie pozwalają bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym bez stwarzania zagrożeń dla siebie i innych.

Konkurs główny poprzedziły wewnątrzszkolne eliminacje, które miały miejsce 8 maja br. i w wyniku których wytypowano 8 uczestników konkursu. Do zadań konkursu głównego należało m.in. rozwiązanie przy pomocy komputera testu na prawo jazdy kat.B oraz udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania funkcjonariuszy policji na temat zasad ruchu drogowego, jak i pytania ze strony straży pożarnej dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku najlepsi okazali się:

1.Izabela Drozdowska z Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp.

2.Patrycja Dubska z ZSP w Grodzisku Wlkp.

3.Karolina Bręk z ZSP w Grodzisku Wlkp.

Powiatowy konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego

Nagrodą dla zdobywców 3 pierwszych miejsc jest bezpłatny kurs nauki jazdy; pozostali wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Kursy prawa jazdy dla zwycięzców ufundowali: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. i firma „Kubuś” – nauka jazdy pana Grzegorza Morkowskiego, a konkurs został dofinansowany przez firmy: Grobud, Sylkom i Behapowiec.

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: wicestarosta powiatu grodziskiego Antoni Kłak – reprezentujący Powiat Grodziski, Grażyna Sterczak – Naczelnik Wydziału Oświaty, Anna Matysiak – Dyrektor ZSP w Grodzisku Wlkp., komendant KP PSP Wojciech Nolka, zastępca komendanta powiatowej policji Piotr Papież oraz oddelegowani strażacy, policjanci i ratownicy medyczni.

W związku z organizacją XV-lecia konkursu przed szkołą przeprowadzona została symulacja wypadku samochodowego przy aktywnym udziale grodziskich policjantów i strażaków oraz ratowników medycznych ze szpitala w Grodzisku Wlkp. Cała inscenizacja była na bieżąco komentowana przez strażaka. Pokaz miał na celu zobrazowanie młodzieży ZSP i LO, jak wygląda wypadek i akcja ratownicza. Ilość osób zaangażowanych w jedna małą akcję i ogromna dbałość o szczegóły tej symulacji na pewno skłoniły obecnych do zastanowienia się nad swoim zachowaniem na drodze.

Anna Skrzypczak

Informacja: ZSP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24