Press "Enter" to skip to content

Bateria wannowa – najpopularniejsze rodzaje

Posiadanie wanny w łazience jest marzeniem wielu osób, które przepadają za długimi i relaksującymi kąpielami. Niestety w przypadku małych pomieszczeń, zdecydowana większość użytkowników decyduje się na bardziej praktyczne rozwiązanie w postaci kabiny. Jeśli jednak mamy możliwość wyposażenia łazienki w obie opcje lub zależy nam na połączeniu wygody i funkcjonalności w postaci wanny z szybą, musimy zastanowić się również nad wyborem armatury.

Bateria wannowa jest dostępna w wielu wariantac, które bezpośrednio przekładają się na estetykę całości oraz komfort użytkowania. Na jakie rozwiązania można się zdecydować?

Baterie montowane w ścianie

Ten sposób montażu cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na fakt, iż całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie i jest łatwa do utrzymania w czystości. Można zdecydować się na montaż podtynkowy lub natynkowy. W pierwszym przypadku, widoczna jest wyłącznie wylewka oraz uchwyt. To rozwiązanie z pewnością spodoba się minimalistom oraz osobom, które chcą jak najbardziej ograniczyć ilość przestrzeni do sprzątania. Warto jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na taką opcję, konieczne jest jej wdrożenie już w momencie układania glazury.

Bateria wannowa montowana natynkowo to najbardziej klasyczna wersja, którą można spotkać w większości domów. Instalację montuje się bezpośrednio do rur. Cała konstrukcja jest widoczna na ścianie, co wiąże się z większą powierzchnią wymagającą czyszczenia. Z drugiej strony taki sposób montażu nie wymaga ingerencji w okłady ceramiczne, ani przeprowadzania remontu. W obu przypadkach wanna musi być ustawiona tuż przy ścianie.

Baterie nawannowe

Tego typu armatura jest montowana w otworach znajdujących się na powierzchni ceramiki. Drugą opcją jest umieszczenie ich na blacie obok wanny. To rozwiązanie ma wiele zalet, a jedną z nich bez wątpienia jest możliwość schowania w obudowie węża z rączki natryskowej. Dzięki temu, całość prezentuje się bardziej estetycznie i jest uporządkowana. Warto zaznaczyć, że armatura może mieć różną liczbę elementów. Najbardziej uniwersalne są wersje czterootworowe, składające się z wylewki, rączki prysznicowej oraz dwóch uchwytów – do sterowania temperaturą i strumieniem wody.

W niektórych przypadkach może okazać się, że zamontowanie baterii na wannie jest nie do zrealizowania, gdyż nie pozwala na to producent, ze względu na nadmierny ciężar armatury. W takiej sytuacji możliwa jest instalacja na oddzielnej półce.

Baterie wolnostojące

Tego typu bateria wannowa bez wątpienia prezentuje się najbardziej efektownie. Jest jednak najrzadziej spotykana, gdyż wciąż niewiele osób decyduje się na wannę wolnostojącą. Jeśli jednak zależy nam na takim rozwiązaniu, armaturę montuje się do podłogi. Wymaga to oczywiście wcześniejszego doprowadzenia instalacji wodnej w odpowiednie miejsce. Tego typu baterie wyróżniają się znacznie większymi rozmiarami i kojarzą się z luksusowymi hotelami. Obecnie ich ceny są znacznie bardziej przystępne niż kiedyś, dlatego cieszą się nieco większą popularnością.

Artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze