Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy

Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy 1

Szkolenie dla gimnazjalistów w ramach Projektu “Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy” oraz szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia
– Kontra Tytoń

W dniu 7 listopada 2014r. odbyło się w Starostwie Powiatowym szkolenie i konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu. W pierwszej części spotkania 19 uczniów klas I z 7 gimnazjów powiatu grodziskiego wysłuchało wykładów na temat prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej, który przeprowadziły Marzena Ankiewicz (ZSZP) i Honorata Ciechańska (PSSE).
Zdobytą wiedzę sprawdzili podczas rozwiązywania testów: ,,Wiem co jem” w drugiej części spotkania.
Tego samego dnia odbyło się także szkolenie dla uczniów klas I gimnazjów powiatu w ramach projektu Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – Kontra Tytoń. Szkolenie przeprowadziła Honorata Ciechańska – pracownik PSSE – OZ, przy pomocy Katarzyna Łamaszewskiej – PSSE – HD i Kamilli Wieczorek – Starostwo Powiatowe.
W szkoleniu udział wzięło 19 uczniów i uczennic z 7 gimnazjów. Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikat Młodzieżowego Lidera Zdrowia, potwierdzającego posiadanie wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia tytoniu na organizm palacza i jego otoczenie oraz pakiety edukacyjne, pomocne do realizacji projektu, który zakłada szkolenia koleżanek i kolegów w szkole.
TEKST: H. C.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x