Awaria systemu czy włamanie? Uciążliwa noc dla mieszkańców.

            Noc z 7 na 8 maja dla mieszkańców ul. Chopina była wyjątkowo uciążliwa. Po raz kolejny dał o sobie znać alarm z budynku tutejszego Urzędu Skarbowego.

Zaczął „wyć” po północy, a żona mówiła, gdy wstała po czwartej, to cały czas „wył” – przekazał telefonicznie redakcji PGO24, zdegustowany mieszkaniec ulicy.

Nazajutrz niektórzy mieszkańcy wzajemnie próbowali dociec – co się działo nocną? Snując różne domysły, od napadu na pobliski bank po kradzież auta z parkingu.

Już w ciągu dnia alarm dawał o sobie znać – skomentowała, zapytana mieszkanka bloku nr 6.

Nikt nie podjął interwencji?

            To nie pierwsza taka sytuacja, ale tym razem trwała wyjątkowo długo i uciążliwie. Sygnalizacja prawdopodobnie przestała działać dopiero, gdy wyczerpało się awaryjne zasilanie. Wygląda na to, że nikt nie interweniował, a mieszkańcy mieli bezsenną noc.

            Pracownicy urzędu skarbowego o całej sprawie dowiadują się dopiero w południe po telefonie z redakcji. Okazuje się, że nikt nie zgłaszał hałasu, choć procedura wymaga, aby uprawnieni pracownicy zostali poinformowani przez ochronę lub służby.

            Zapytaliśmy mailowo grodziska policję oraz firmę ochroniarską, czy nie było zgłoszeń lub skarg tej nocy? Równie dobrze mogło to być włamanie, a nie awaria? Niestety nie otrzymaliśmy żadnych wyjaśnień do czasu publikacji.

            W poprzednich dniach /m. in. 5 maja/ na alarmy interweniowała policja po telefonach mieszkańców. A zdjęcia z akcji pojawiły się nawet w mediach społecznościowych.

Specjaliści serwisujący systemy powiadamiania i alarmowania twierdzą, że „elektronika się starzeje”, szczególnie „czujki” i „zaczyna krzaczyć” – tłumaczą żargonem. Czasem przyczyną może być niewinny pająk, który spowodował zwarcie lub nawet zmiany temperatury otoczenia.

            Nie wiadomo dokładnie czy system grodziskiego urzędu skarbowego zakrzaczył owad, ale brak jakiejkolwiek interwencji zastanawia.

Małgorzata Spychała – Szuszczyńska, rzecznik prasowy poznańskiej delegatury Krajowej Izby Skarbowej, przysłała redakcji przeprosiny.

Pragnę serdecznie przeprosić za pośrednictwem Państwa portalu mieszkańców sąsiadujących z siedzibą Urzędu Skarbowego w Grodzisku za niedogodności związane z włączaniem się zamontowanego w budynku alarmu. Jednocześnie informuję, iż w dniu 15 maja zostaną przeprowadzone działania serwisowe mające na celu usunięcie problemu.

A2M

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *