Avatarek 2019 – wyniki półfinału konkursu informatycznego VIII edycji

28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbył się półfinał VIII edycji Konkursu Informatycznego AVATAREK organizowanego dla szkół gimnazjalnych, szkół podstawowych m.in. miasta i powiatu poznańskiego oraz grodziskiego.

Konkurs (eliminacje i półfinał) organizowany jest w 5 okręgach naszego kraju, tj. okręg poznański, rokietnicki, łódzki, grodziski i gliwicki. Patronat nad konkursem sprawuje m.in. Kuratorium Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne z Poznania, a także lokalne Powiaty.

Otwarcia konkursu i powitania gości dokonała pani dyrektor Anna Matysiaki, życząc wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników.

Na tym etapie, sprawdziło swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej informatyki na poziomie gimnazjalnym oraz w części wykraczającej po za podstawę programową gimnazjum, 7 dwuosobowych zespołów. Odwiedziły nas szkoły z Granowa, Strykowa, Wielichowa, Ptaszkowa, Zębowa oraz dwie z Grodziska Wielkopolskiego.

Do rozwiązania był test składający się z 50 pytań, podobnie jak w eliminacjach, również za pośrednictwem platformy Moodle. Ilość zdobytych przez uczniów punktów w obrębie 1-6 miejsca była bardzo wyrównana, a co najważniejsze, poziom bardzo wysoki, sięgający 70-80 % możliwych do uzyskania wyników. Podobnie jak rok temu, I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. Na drugim miejscu znalazła się szkoła Podstawowa ze Strykowa, a na trzecim z Granowa. Niestety, tym razem tylko I i II miejsce pojedzie 1 kwietnia br. na finał do Rokietnicy, gdzie zmierzą się najlepsi. Pozostali z uwagi na prawie wyrównany wynik zajęli tzw. “IV” miejsce. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Anna Matysiak wspólnie z Panem Starostą Sławomirem Górnym i organizatorami.

Cała impreza nie odbyłaby się bez udziału Pana Marka Nowaka – prezesa firmy DĄBEX, który co roku wspiera nas w finansowaniu nagród dla młodzieży biorącej udział w konkursie. Dzięki uprzejmości Pana Marka możliwe było kolejne zrealizowanie tak dużego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że firma DĄBEX rozumie potrzeby szkolnictwa, dostrzega nasze inicjatywy i pomaga je realizować, za co serdecznie dziękujemy w imieniu naszym oraz uczniów.

Wojciech Lacherski

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *