Apel Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

Apel Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego 1

Komunikat 2020-03-02

APEL BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

UWAGA!!!

ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA, OD PONIEDZIAŁKU 16 MARCA 2020 R. WPROWADZONE ZOSTAJĄ OGRANICZENIA W FUNKCJONOWANIU URZĘDU MIEJSKIEGO.

1.PRZED PRZYJŚCIEM WYKONAJ TELEFON POD NUMER 614453000 I SPRAWDŹ CZY TWOJA OSOBISTA OBECNOŚĆ JEST NIEZBĘDNA. SKORZYSTAJ Z SYSTEMÓW ELEKTRONICZNYCH TAKICH JAK E-URZĄD ( DOSTĘPNY TU: http://cu.umgrodziskwielkopolski.nv.pl/)

2.ZAŁATWIAJ WSZELKIE NIEZBĘDNE SPRAWY POJEDYNCZO, NIE PRZYCHODŹ W DODATKOWYMI OSOBAMI JEŚLI TO NIE JEST KONIECZNE

3.WSZELKIE SPRAWY URZĘDOWE BĘDĄ ZAŁATWIANE W BIURZE OBSŁUGI MIESZKAŃCA – POZA SPRAWAMI URZĘDU STANU CYWILNEGO, EWIDENCJI LUDNOŚCI I DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

4.WSZELKIE PŁATNOŚCI STARAJ SIĘ DOKONYWAĆ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ POPRZEZ SWÓJ BANK LUB NASZ PORTAL https://eboi.grodzisk.wlkp.pl/eboi/ .

JEŚLI NIE MASZ TAKIEJ MOŻLIWOŚCI – POPROŚ OSOBY BLISKIE O POMOC (numer konta znajduje się na każdej decyzji i deklaracji podatkowej). JEŚLI MASZ PROBLEM – ZADZWOŃ POD NUMER 61 44 53 086 LUB 61 44 53 085.

UM GRODZISK WLKP. 2020-03-13

APEL BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

Szanowni Mieszkańcy,
w obliczu zagrożenia, jakim jest koronawirus, wszyscy zobowiązani jesteśmy do podjęcia wszelkich możliwych kroków, by maksymalnie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i zatrzymać pandemię.
W związku z powyższym, wprowadzamy szereg środków zapobiegawczych na terenie naszej gminy. Prosimy o wyrozumiałość oraz bezwzględne stosowanie się do poniższych zaleceń:
– wszelkie wydarzenia kulturalne, sportowe, społeczne, edukacyjne organizowane przez Gminę i jednostki gminne zostały zawieszone do odwołania,
– zalecamy zawieszenie działalności wszystkich klubów, sekcji,  stowarzyszeń i  organizacji,
– placówki oświatowe i opiekuńcze wszystkich szczebli na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski zostały zamknięte na okres dwóch tygodni zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów.
– prosimy rodziców o rozsądek i przestrzeganie dzieci przed opuszczaniem domu. Kwarantanna nie jest czasem ferii, a każdy kontakt z rówieśnikami stanowi zagrożenie. PRZYPOMINAMY, ŻE DZIECI SĄ CZĘSTYMI NOSICIELAMI WIRUSA, A NIE WYSTĘPUJĄ U NICH OBJAWY, CO JEST SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNE DLA OSÓB DOROSŁYCH I SENIORÓW
– Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej Promessa, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury RONDO będą nieczynne do odwołania.

Apeluję, by:

–  unikać wszelkich miejsc skupisk ludzkich

– ograniczyć maksymalnie lub w ogóle zaprzestać kontaktu dzieci z dziadkami i osobami starszymi

– zainteresować się seniorami – zwłaszcza samotnymi – z najbliższego otoczenia, pomóc im ewentualnie w zakupach, dostarczeniu leków itp. ograniczając przy tym osobisty kontakt

Pomimo trudnej sytuacji starajmy się zachować spokój i nie ulegajmy panice.

– myjmy ręce jak najczęściej

– pijmy dużo wody w temperaturze powyżej 20 stopni C

– ograniczmy wszelkie spotkania

– nie witajmy się podaniem ręki

– stosujmy się bezwzględnie do wszelkich zaleceń wprowadzanych przez władze lokalne oraz rządowe

 UWAGA!!!
ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA, OD PONIEDZIAŁKU 16 MARCA 2020 R. WPROWADZONE ZOSTAJĄ OGRANICZENIA W FUNKCJONOWANIU URZĘDU MIEJSKIEGO.

  1. PRZED PRZYJŚCIEM WYKONAJ TELEFON I SPRAWDŹ CZY TWOJA OSOBISTA OBECNOŚĆ JEST NIEZBĘDNA. SKORZYSTAJ Z SYSTEMÓW ELEKTRONICZNYCH TAKICH JAK E-URZĄD ( DOSTĘPNY TU: http://cu.umgrodziskwielkopolski.nv.pl/) jeśli chcesz się upewnić czy twoją sprawę mozna załatwić telefonicznie zadzwoń: 61 44 53 015, 61 44 53 016
  2. ZAŁATWIAJ WSZELKIE NIEZBĘDNE SPRAWY POJEDYNCZO, NIE PRZYCHODŹ W DODATKOWYMI OSOBAMI JEŚLI TO NIE JEST KONIECZNE
  3. WSZELKIE SPRAWY URZĘDOWE BĘDĄ ZAŁATWIANE W BIURZE OBSŁUGI MIESZKAŃCA – POZA SPRAWAMI URZĘDU STANU CYWILNEGO, EWIDENCJI LUDNOŚCI I DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
  4. WSZELKIE PŁATNOŚCI STARAJ SIĘ DOKONYWAĆ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ POPRZEZ SWÓJ BANK LUB NASZ PORTAL https://eboi.grodzisk.wlkp.pl/eboi/ . JEŚLI NIE MASZ TAKIEJ MOŻLIWOŚCI – POPROŚ OSOBY BLISKIE O POMOC (numer konta znajduje się na każdej decyzji i deklaracji podatkowej). JEŚLI MASZ PROBLEM DOTYCZĄCY PODATKÓW ZADZWOŃ POD NUMER 61 44 53 086 LUB  61 44 53 085.

 Wprowadzone ograniczenia to nasza wspólna troska o siebie nawzajem. Dziękuję za zrozumienie i jeszcze raz apelują o rozsądek i wzajemną odpowiedzialność.

                                                                                                                                  Z poważaniem

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego

                                                                                                                                      /-/ Piotr Hojan

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x