Amatorzy żelastwa schwytani; Grozi 5 lat za kratami

Amatorzy żelastwa schwytani; Grozi 5 lat za kratami 1

Zarzuty kradzieży mienia oraz zarzut usiłowania włamania usłyszeli 16 stycznia dwaj mieszkańcy Grodziska Wlkp., którzy w okresie od początku grudnia 2011r do dnia 16.01.2012r z terenu prywatnego dokonali kradzieży metalowego opłotowania wartości blisko 2.000 zł. oraz usiłowali się włamać do jednego z zakładów na terenie miasta. Za przestępstwa te grozi kara nawet do 5 lat wiezienia.

Amatorzy żelastwa schwytani; Grozi 5 lat za kratami 2

Dzielnicowi z Grodziska Wlkp. podczas obchodu swych rejonów dokonali kontroli punktu skupu metali kolorowych przy jednej z ulic w Grodzisku Wlkp. Podczas sprawdzania placu funkcjonariusze ujawnili elementy metalowe pochodzące z ogrodzenia zewnętrznego posesji przy ulicy Poznańskiej w Grodzisku Wlkp. Policjanci ujawniając ogrodzenie byli pewni, że zostało ono skradzione, a następnie sprzedane przez osoby, które trudnią się zbieraniem złomu. Pomocnym w ustaleniu złodziei nie bez znaczenia był wywiad z właścicielem firmy, który podał osoby, które w ostatnim okresie czasu w niewielkich ilościach i w różnych odstępach czasu przynosiły elementy metalowe.

Tego samego dnia w godzinach przed południowych w rękach mundurowych był już pierwszy sprawca kradzieży, którym okazał się wielokrotnie w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mienia Marian J. lat 36 (zam. G. pow. grodziski). Kilkanaście minut później dzielnicowi zatrzymali drugiego ze sprawców Patryka W. lat 20 (zam. G. pow. grodziski). Następnie sprawą zajęli się grodziscy śledczy, którzy ustalili, że kradzież ogrodzenia nie była ostatnią, gdyż dowody zebrane przez „kryminalnych” pozwoliły w/w osobom przedstawić jeszcze jeden zarzut kradzieży mienia oraz zarzut usiłowania włamania od jednego z grodziskich zakładów pracy.

Mężczyźni po zebraniu wszelkich dowodów popełnienia czynu, usłyszeli zarzuty kradzieży elementów metalowych oraz zarzut usiłowania włamania, do którego się przyznali i poddali dobrowolnej karze. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp. Teraz 54 i 20-latkowi za kradzież grozi surowa kara nawet do 5 lat więzienia.

Tomasz Górny

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x