Alsen Grodzisk Game Days

Alsen Grodzisk Game Days 1

Zapraszamy na Alsen Grodzisk Game Days – drugi w Grodzisku Wielkopolskim turniej sieciowej gry komputerowej League of Legends. Impreza organizowana jest przez Bibliotekę Publiczną wraz z grupą grodziskiej młodzieży pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Partnerem strategicznym imprezy jest Firma Alsen, a partnerami organizacyjnymi CK Rondo oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im E. Kwiatkowskiego. Grodzisk Game Days to turniej gry League of Legends 5vs5, który odbywać się będzie w dniach 18 -19 kwietnia w sali widowiskowej CK Rondo oraz pomieszczeniach Biblioteki Publicznej.

Do turnieju zgłosić się może każdy, kto gra na serwerze EUNE, całą drużyną, bądź indywidualnie. Dla wszystkich graczy którzy przyjadą na GG Days z daleka, udostępniamy nieodpłatny nocleg w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim. Na uczestników czeka wiele atrakcji, między innymi swoje setki gier planszowych zaprezentuje fundacja “Zagrajmy” dzięki której, będzie można po prostu wypożyczyć jedną z planszówek i zagrać w nią razem ze znajomymi. Liczba miejsc uczestników turnieju jest ograniczona. Zapisy regulamin i wszystkie szczegóły na stronie internetowej http://lolturniej.org/. Szczegółowy program imprezy już wkrótce.

Gra powstała w 2008 i została bardzo pozytywnie przyjęta zarówno przez krytyków jak i przez graczy. W 2011 roku zdobyła nagrodę “Golden Joystick” w kategorii najlepszych darmowych gier roku.  W lipcu 2013 roku została uznana w USA za pełnoprawny sport. Matt Liebl z serwisu Gamzeone.com stwierdził, że jest to gra, przy której gracze spędzają obecnie najwięcej czasu. Zainteresowanie wzbudzają także turnieje League of Legends. Mistrzostwa Świata Sezonu 3 były najpopularniejszym e – sportowym wydarzeniem w historii. Ponad 32 miliony ludzi obejrzało mecz finałowy. Szacuje się, że obecnie w League of Legends gra około 27 milionów osób dziennie.

Plakat GG DAYS

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x