Alsen Grodzisk Game Days

Alsen Grodzisk Game Days 1

W sobotę i niedzielę 18 i 19 kwietnia w Grodzisku Wielkopolskim odbył się Alsen Grodzisk Game Days – turniej sieciowej gry komputerowej League of Legends. Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, a zorganizowany został przez Bibliotekę Publiczną, grupę młodych grodziskich pasjonatów pod kierownictwem Stanisława Tomczaka, Firmę Alsen Jerzego Pięty – partnera strategicznego, który zapewnił kompleksowe wyposażenie w sprzęt komputerowy oraz CK Rondo i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego.

W sobotę odbywały się pasjonujące rozgrywki kwalifikacyjne. W niedzielę natomiast, rozgrywki 1/8, ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowe. Łącznie w turnieju uczestniczyło 20 pięcioosobowych drużyn, które przez blisko dwadzieścia pięć godzin walczyły o pierwsze miejsce, punkty oraz atrakcyjne nagrody.

Po pasjonującym finale, w niedzielę ok. 21.30 poznaliśmy zwycięzcę. Drużyna „Team of Thug” z Buku okazała się najlepsza pokonując „Nexus Miners”- także z Buku. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Chagroma” a czwarte „No Name”. Turniej odwiedziło ok. 300 osób – uczestników i kibiców z różnych stron Polski, na których oprócz rozgrywek czekało wiele atrakcji m in. kilkadziesiąt gier planszowych, które zapewniła firma GOSU z Poznania. Gościem turnieju był Bartosz „Bartas” Tritt – wicemistrz świata w FIFA 2012, z którym każdy chętny uczestnik mógł zagrać partię na udostępnionym Xboxie. Każdy mecz turnieju komentowany był przez Casterów i transmitowany na ekranach w sali widowiskowej, czytelni Biblioteki oraz na portalu Twitch.tv. Na bieżąco rozgrywki turniejowe oglądało ok. 2 tys. internautów.

Wręczenia nagród, których fundatorami byli: Alsen, GData, Rocat, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego i Biblioteka Publiczna dokonali: Z-ca Burmistrza Piotr Hojan, dyrektor Biblioteki Publicznej Marek Adamski, właściciel Alsen Jerzy Pięta oraz Stanisław Tomczak.

Dla wytrwałych organizatorzy przygotowali występy dwóch zespołów, Synergia (funk, rock) oraz Mefedron (grunge).
Zainteresowanie eventem w porównaniu z pierwszą edycją w 2014 roku znacznie wrosło. Organizatorzy już teraz rozpoczynają pracę nad przyszłoroczną edycją i zapowiadają, że będzie jeszcze lepsza.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x