Akty wandalizmu uwiecznione na miejskim monitoringu

Monitoring w Grodzisku Wielkopolskich zarejestrował szereg agresywnych zachowań kierowanych w stronę miejskiej przestrzeni.

Nagranie opublikował Urząd Miejski, który zapowiada, że ustaleni sprawcy aktów wandalizmu zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Na nagraniu widać m. in. mężczyznę przestawiającego elementy wystawy na ul. Szerokiej, człowieka atakującego doniczki z kwiatami, wandali dewastujących siłownie zewnętrzną i inne zachowania.

Każdego roku w naszym mieście odbywa się blisko 100 wydarzeń o charakterze rekreacyjnym, sportowym czy kulturalnym. Ponadto wiele propozycji na ciekawe spędzanie czasu wolnego mają stowarzyszenia i jednostki gminne jak Biblioteka Publiczna czy CK RONDO, organizacje sportowe i kulturalne. Trudno jednak zaciekawić część młodzieży, której ulubionym zajęciem jest niszczenie wszystkiego, co znajduje się na drodze ich wieczornych eskapad oraz dumne prezentowanie swoich zachowań w Internecie. Radzimy nie zapominać, że miasto jest monitorowane i nikt nie jest anonimowy. Takie zabawy i chwila wątpliwej sławy w wirtualnej rzeczywistości niosą za sobą realne konsekwencje prawne i finansowe. Może więc warto spożytkować nadmiar energii na bardziej pozytywne zachowania. Kluby sportowe tylko czekają na aktywnych, pełnych energii i chęci do działania mieszkańców. Zapewniamy, że osoby których tożsamość zostanie ustalona, będą pociągnięte do odpowiedzialności.

-napisał UM w komunikacie

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments (1)

  1. Pytanie otwarte dotyczące monitoringu: ile osób na skutek istnienia monitoringu miejskiego zostało w ostatnich pięciu latach ujętych, osądzonych i skazanych?