Akcja składania zeznań rocznych trwa

            Jesteśmy już na półmetku bieżącej akcji składania zeznań rocznych. Wielu podatników z powiatu grodziskiego, z myślą o należnych zwrotach podatku, złożyło już w skarbówce roczne zeznanie podatkowe za 2018 rok. 

Do 20 marca br złożono już 13 tysięcy zeznań PIT-37, z czego 85% z nich stanowiły zeznania złożone drogą elektroniczną. Jest to zdecydowana poprawa tego wyniku w stosunku do lat poprzednich.

            Niewątpliwie bezpośredni wpływ na to ma udostępnienie w tym roku usługi Twój e-PIT. Blisko 5 tysięcy osób, które zdecydowały się przekazać zeznanie drogą elektroniczną do naszego urzędu, wybrało właśnie tę usługę. Dla wszystkich którzy jeszcze nie złożyli przypominamy jak skorzystać z usługi Twój e-PIT:

Aby zalogować się do systemu należy wejść na stronę www.podatki.gov.pl a następnie w polu logowania podać:

1) numer PESEL (albo: NIP i datę urodzenia) + kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017 + kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018,

i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2017 rok. Jeżeli otrzymałeś informację od organu rentowego (PIT-40A) i w 2017 r. nie rozliczyłeś się samodzielnie – podaj kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A,

LUB

2) dane logowania do profilu zaufanego.

Utworzone automatycznie zeznanie można sprawdzić i zaakceptować bez zmian, zmodyfikować je poprawiając, dopisując lub usuwając dane (np. w zakresie OPP, której chcemy przekazać 1% podatku oraz danych dotyczących ulg i odliczeń) lub odrzucić zeznanie w całości i rozliczyć się samodzielnie.

Można też nie zrobić nic – w takim przypadku przygotowane zeznanie zostanie z dniem 30 kwietnia automatycznie zatwierdzone i przesłane do urzędu skarbowego.

Warto jednak zaakceptować je wcześniej – od tego roku termin zwrotu nadpłaty podatku w przypadku zeznań wysłanych elektronicznie to 45 dni (czyli o połowę krócej niż dla zeznań „papierowych”).

            Dodatkowe punkty obsługi 

            Jak co roku, Podatnicy spoza Grodziska Wlkp., będą mogli skorzystać z dodatkowych punktów obsługi podatników usytuowanych poza siedzibą Urzędu Skarbowego. Korzystając z życzliwości Burmistrzów i Wójtów Gmin naszego powiatu uruchomione zostaną nw. punkty obsługiwane przez pracowników US:

a)11.04.2019r.

  • godz. 800 do 1100  – Urząd Miasta i Gminy Rakoniewice,
  • godz. 1130 do 1430   – Urząd Miejski w Wielichowie

b) 12.04.2019r.

  • godz.800 do 1100    –  Urząd Gminy Granowo,
  • godz. 1130  do 1430  – Urząd Gminy Kamieniec

Informacja prasowa

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *