Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Akcja składania zeznań rocznych „Szybki PIT”

Już po raz 11. rusza akcja “Szybki PIT” – kampania wsparcia rozliczeń podatkowych Ministerstwa Finansów.

W ramach akcji dla podatników przygotowane zostanie wiele ułatwień, które pomogą im złożyć roczny PIT. Będą to, jak co roku, m.in. wydłużone godziny pracy urzędu skarbowego, a także dodatkowe punkty rozliczeń zlokalizowane poza siedzibą urzędu.

Do końca lutego pracodawcy zobowiązani byli do przekazania pracownikom formularza PIT-11, który jest podstawą do rozliczenia się z fiskusem. Wielu podatników z powiatu grodziskiego, z myślą o należnych zwrotach podatku, złożyło już w skarbówce roczne zeznanie podatkowe za 2017 rok.  Do 8 marca złożono 8 631 zeznań, w tym 5 242 drogą elektroniczną.

Jak co roku zauważalne jest większe zainteresowanie składaniem przez podatników zeznań rocznych drogą elektroniczną. To najlepszy sposób m.in. na to, aby uniknąć prostych błędów rachunkowych. W tym roku szczególnie jest to ważne, bo po raz pierwszy wprowadzono zróżnicowane kwoty wolne od podatku. Najmniej zarabiający mogą sobie odliczyć kwotę wolną od podatku w wysokości 6 600 złotych. Osoby, które zarabiają rocznie ponad 127 tysięcy złotych w ogóle nie odpisują kwoty wolnej od podatku. Nadal obowiązują dwie skale podatku – 18 procent zapłacimy, jeśli nasz dochód wynosi nie więcej niż 85 528 złotych. Jeśli dochód jest wyższy, płacimy 18 procent podatku od kwoty 85 528 złotych, a ponad tą kwotę dochód opodatkowany jest podatkiem 32 – procentowym.

Zauważalnym zjawiskiem jest to, iż osoby, które raz spróbowały złożenia rocznego rozliczenia drogą elektroniczną, kontynuują składanie zeznań drogą elektroniczną w latach kolejnych. Zachęcamy zatem wszystkich niezdecydowanych, aby wybrali tę metodę w tym roku po raz pierwszy, mając nadzieję, że zachęci ich to do kontynuowania jej w latach kolejnych.

Wydłużone godziny pracy urzędu oraz dodatkowe punkty obsługi

W ostatnich dniach przyjmowania zeznań rocznych za 2017r., tj. w dniach 26, 27  kwietnia br Urząd Skarbowy będzie czynny do godziny 18,00.

Ponadto, Podatnicy spoza Grodziska Wlkp., mogą skorzystać z punktów obsługi podatników poza siedzibą Urzędu Skarbowego. Korzystając z życzliwości Burmistrzów i Wójtów Gmin naszego powiatu uruchomione zostaną nw. punkty obsługiwane przez pracowników US:

  1. a)04.2017r.
  • w Urzędzie Gminy Granowo – Granowo ul. Sportowa 2 w godz.800 do 1100,
  • w Urzędzie Gminy Kamieniec – Kamieniec, ul. Tysiąclecia P.P. 25 w godz. 1130 do 1430
  1. b)04.2018r.
  • w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rakoniewicach – Rakoniewice, ul. Nowotomyska 3 w godz. 800 do 1100,
  • w Urzędzie Miasta i Gminy Wielichowo – Wielichowo, Rynek 10 w godz. 1130 do 14

Źródło US w Grodzisku Wielkopolskim

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24