Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

23-latek zaatakował interweniujących policjantów. W mieszkaniu znaleziono narkotyki.

Policjanci zostali pilnie wezwani na interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Awanturował się w jednym z mieszkań na terenie Grodziska Wielkopolskiego.

23-latek powybijał szyby i uszkodził drzwi. Funkcjonariusze użyli przymusu, aby obezwładnić i zatrzymać agresora. W mieszkaniu znaleziono narkotyki. Policjanci zatrzymali trzech młodych ludzi, którzy przebywali w mieszkaniu podczas interwencji.

18 listopada 2018 r. w godzinach wieczornych, grodziscy policjanci zostali zawiadomieni, że na terenie jednego z mieszkań w Grodzisku Wielkopolskim doszło do awantury. Agresywny mężczyzna wybijał szyby i kopał w drzwi. Policjanci już na miejscu, w mieszkaniu, zostali zaatakowani przez agresora. Mężczyzna rzucił się na nich, próbując uciec. Policjanci przy użyciu środków przymusu bezpośredniego doprowadzili do jego obezwładnienia i ostatecznego zatrzymania. Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego, figurujący już w policyjnych kartotekach z uwagi na swoje wcześniejsze, liczne przewinienia.

W mieszkaniu policjanci znaleźli sporą ilość narkotyków. W związku ze sprawą zatrzymali kolejnych trzech młodych ludzi, którzy w tym czasie znajdowali się w mieszkaniu. Policjanci zabezpieczyli ponad 80 gramów marihuany oraz kilkaset złotych w gotówce.

Młodzi mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego postąpili wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Kara jaka im grozi to do 10 lat pozbawienia wolności.

Straty poniesione na skutek uszkodzeń powstałych w wyniku działań 23-latka wyceniono na kilka tysięcy złotych. W myśl obowiązujących przepisów karnych grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

UWAGA: 
Zażywanie narkotyków może prowadzić do uzależnienia. Kto je wytwarza, udostępnia, kupuje i sprzedaje, ten jest w konflikcie z prawem. Uzależnienie od narkotyków jest chorobą. Jej leczenie prowadzi się w poradni leczenia uzależnień. Najbliższa znajduje się w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Zbożowej 26. Uzależnienie jest problemem całej rodziny. Brak reakcji prowadzi do dramatycznych i nieprzewidywalnych skutków.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24