71. rocznica wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej

W środę, 27 stycznia 2016 roku w Grodzisku Wielkopolskim obchodzona była 71 rocznica wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji o godzinie 11:00 w kościele poklasztornym odprawiona została Msza Święta w intencji poległych grodziszczan. W trakcie mszy odbył się muzyczno – słowny występ uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie opowiadający o wyzwoleniu Grodziska. Następnie przedstawiciele władz samorządowych szczebla gminnego i powiatowego, reprezentanci stowarzyszeń, organizacji, szkół i instytucji z terenu naszej gminy przeszli pod pomnik Wdzięczności przy ul. 3 Maja, gdzie przy dźwiękach werbli oraz warcie harcerzy złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Kwiaty złożone zostały także pod pomnikiem upamiętniającym obóz przejściowy dla Polaków i Żydów oraz dla jeńców wojennych, przetrzymywanych i więzionych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej, który znajduje się w Młyniewie.

Grodziskim Harcerzom, Grodziskiej Orkiestrze Dętej, uczniom i opiekunom z Zespołu Szkół w Ptaszkowie, delegacjom oraz przybyłym mieszkańcom podziękował za udział w uroczystości Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański.

Ta ważna data w dziejach naszego miasta niech zapadnie w pamięci wszystkich, a szczególnie wśród młodego pokolenia, które dzisiaj może żyć w wolnym kraju w wyzwolonym Grodzisku Wielkopolskim.

UM Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.