55-letnia mieszkanka Kamieńca wraca do zdrowia. Pomogli policjanci.

55-letnia mieszkanka Kamieńca wraca do zdrowia. Pomogli policjanci. 1

Grodziscy policjanci przyczynili się do uratowania życia 55-letniej kobiecie, która według opinii lekarskiej doznała wstrząsu kardiogennego zwanego potocznie zawałem serca.

Historia potoczyła się na tyle szczęśliwie, że ostatecznie mieszkanka Kamieńca wraca powoli do zdrowia i przechodzi kardiologiczną rehabilitację. Odważne zachowanie się córki oraz intuicja policjantów doprowadziła do pozytywnego finału.

Z początkiem września (8.09.2017r.) około godz. 17:00 grodziscy policjanci będący w patrolu na wysokości ulicy Europejskiej zauważyli pędzący ulicami miasta samochód. Ruszyli za pojazdem, gdzie nagle zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego. Kierująca pojazdem nie zwalniała wskazując jednocześnie na trudną sytuację. Policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych jadąc tuż za pojazdem tworząc tak zwany „tunel dźwiękowy” powodując tym samym możliwie jak najbezpieczniejszy sposób dotarcia do celu. Jak się okazało celem tej wyjątkowej podróży był Oddział Ratunkowy mieszczący się przy Szpitalu Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim. Po dotarciu na miejsce policjanci wybiegli w kierunku poprzedzającego ich pojazdu.

Okazało się, że pojazdem tym podróżowały dwie kobiety. Kierująca 25-letnia córka i jej 55-letnia mama siedząca na miejscu pasażera. W okolicach wjazdu do Grodziska Wielkopolskiego, pasażerka zaczęła mieć trudności z oddychaniem, w pewnym momencie straciła przytomność. Stąd też decyzja córki o natychmiastowym przyjeździe do szpitala.

Na miejscu przed szpitalem czekał już kolejny policjant, który został wcześniej powiadomiony przez swoją znajomą o zaistniałej sytuacji. Jeden z policjantów pobiegł zawiadomić ratowników, dwóch następnych wyciągnęło kobietę na chodnik przystępując do natychmiastowej reanimacji. Policjanci zauważyli u kobiety zatrzymanie krążenia. Wykonywali masaż serca, aż do momentu przejęcia poszkodowanej przez wykwalifikowanych ratowników. Czynności życiowe kobiety zostały przywrócone i została objęta opieką lekarską.

Dziś już wiemy, że 55-letnia mieszkanka miejscowości Kamieniec wraca powoli do upragnionego zdrowia. Przechodzi intensywną rehabilitację kardiologiczną. Los tak chciał, że połączył to zdarzenie z grodziskimi funkcjonariuszami, na co dzień patrolującymi ulice naszego miata.

Patrolujący w tym czasie policjanci aspirant Grzegorz Ceglarz i sierżant Dawid Ślesicki oraz będący na miejscu sierżant Szymon Borowczak – ich postępowanie doprowadziło, że mamy w Powiecie Grodziskim o jedno życie więcej.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x