54. letni mieszkaniec Grodziska stanie przed Sądem

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 54-letni mężczyzna, który w Grodzisku Wielkopolskim przyjechał do sklepu samochodem na zakupy – wykazało policyjne dochodzenie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi Grodziska Wielkopolskiego grozi kara nawet 2 lat więzienia.

4 marca br. 54-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego wybrał się swoim samochodem na zakupy. Podjechał na parking sklepowy i wysiadł z samochodu. Mężczyzna nie był w stanie utrzymać równowagi i przewrócił się tuż przed głównym wejściem do marketu. Na ratunek przybyli pracownicy sklepu oraz bezpośredni świadkowie tego zajścia. Na miejsce wezwano pogotowie i Policję.

Będący na miejscu policjanci wyczuli od poszkodowanego wyraźną woń alkoholu. Sprawdzili również, że całą zaistniałą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu sklepowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, z którego dowiedzieli się, że mężczyzna pod sklep przyjechał samochodem.

W rozmowie z policjantami 54-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym, obligatoryjnie od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Późniejszy wynik tylko potwierdził przypuszczenia policjantów, wskazując ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Dzięki nagraniom z monitoringu sklepowego, stanowiącego jeden z głównych dowodów w tej sprawie, Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec 54-latka wystąpił z aktem oskarżenia do miejscowego Sądu. Feralnemu kierowcy grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

-informuje oficer prasowy grodziskiej komendy.

kamera11

Wybrane dla Ciebie