5 lat Akademii Piłkarskiej Reissa w Grodzisku Wlkp.

W tym roku minie już 5 lat odkąd młodzi mieszkańcy Grodziska Wlkp. i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa. Niegasnące zaangażowanie dzieci, rodziców, trenerów, a także lokalnych władz w rozwój inicjatywy widać od samego startu.

– W działalność naszego klubu od jego początków włączyło się prawie 500 osób – mówi Paweł Brzeskot, koordynator Akademii w Grodzisku Wlkp. – Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu – podkreśla.

Trenerzy Akademii, pochodzący z Grodziska Wlkp. i okolic, doskonale znają lokalną specyfikę. Obecnie pod swoją opieką mają około 53 dzieci (w tym także dziewczynek), które regularnie uczęszczają na piłkarskie zajęcia. Każde z nich ubezpieczone jest od wypadków na boisku, a także w drodze na turnieje, np. w ramach jednych z największych rozgrywek dla najmłodszych w Europie Środkowo-Wschodniej: Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich czy Reiss Cup. Jak mówią szkoleniowcy, ta liczba nie jest żadną przeszkodą w efektywnym i atrakcyjnym prowadzeniu zajęć dla najmłodszych.

– W naszym klubie przygotowujemy konspekty treningowe dedykowane pod każdą kategorię wiekową. Inny sprzęt przydaje się dla 4-latków, a inny dla dzieci starszych. Najmłodsi nie mogą uczyć się gry zbyt dużymi piłkami czy rozgrywać swoich meczów na bramki przeznaczone dla seniorów. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na zachodzie, z którego czerpiemy najlepsze wzorce, a co najważniejsze, wprowadzamy je z sukcesem także w Akademii w Grodzisku Wlkp. – stwierdza trener Sebastian Jezierski.

Warto dodać, że w Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika. Jest to możliwe dzięki temu, iż biorą oni udział w stażach zagranicznych, a także dokształcają się dzięki specjalnie wyodrębnionej jednostce w klubie – Dziale Sportu, która stale współpracuje z m.in. Herthą Berlin – dwukrotnym mistrzem Niemiec czy Twente Enschede – mistrzem Holandii z 2010 roku, zdobywcą m.in. Ligi Europy i Pucharu Holandii.

Rozkwit Akademii w Grodzisku Wlkp. aktywnie monitoruje także jej Patron – Piotr Reiss. Legenda polskiej piłki niejednokrotnie brała udział w treningach z miejscowymi dziećmi.

– Po tych kilku latach widzę, że cały Grodzisk Wlkp. może być dumny z pracy jaką osoby związane z Akademią wkładają w jej rozwój. Bez wątpienia sprawne działanie nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy między władzami, trenerami, szkołami, a także rodzinami z dziećmi. Wszyscy zaufali Akademii i za każdym razem, kiedy odwiedzam Grodzisk Wlkp. słyszę same pochwały odnośnie aktywności klubu – chwali król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/07.

Z nadejściem kolejnego roku działalności Akademii w Grodzisku Wlkp., koordynator Klubu Paweł Brzeskot z optymizmem patrzy w piłkarską przyszłość.

– Zapraszamy wszystkie dzieci na treningi zapoznawcze podczas których także rodzice mogą zobaczyć jak wyglądają zajęcia sportowe prowadzone przez kompetentne osoby, które mają w sobie ogromną pasję i zaangażowanie.

Zajęcia odbywają się na Boisku Groclin, przy ul. Powstańców Chocieszyńskich 52 w Grodzisku Wlkp.

Informacja prasowa, fot. Mateusz Dembowiak

Wybrane dla Ciebie