Press "Enter" to skip to content
mde

42-letni mieszkaniec gminy Granowo przyznał się do podpaleń

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował tymczasowy areszt wobec 42-letniego mieszkańca gminy Granowo. Mężczyzna jest podejrzany o kilka podpaleń na terenie gmin Granowo oraz Buk. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O niepokojących podpaleniach na terenie gminy Granowo policjantów poinformowali mieszkańcy. Strażacy wielokrotnie byli tam wzywani do pożarów, które budziły wątpliwości.

Policjanci na podstawie zgromadzonych dowodów stwierdzili, że do pożarów dochodziło wskutek podpalenia. Wzmożona aktywność patroli, składających się z funkcjonariuszy nieumundurowanych, doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podpalacza.

Jest to 42-letni mieszkaniec gminy Granowo, który w trakcie przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów zniszczenia mienia.

Podczas wizji lokalnej na miejscu pogorzelisk podejrzany dokładnie opowiadał w jaki sposób dokonywał podpaleń. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i osoby pokrzywdzone. Straty są szacowane wstępnie na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 42-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze