Co sprowadziło przedstawicieli czterech poznańskich uczelni w progi grodziskiego ZST?

W dniu 5 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. zorganizowany został Dzień Współpracy z Uczelniami Wyższymi.

Do szkoły, by spotkać się z uczniami klas maturalnych, zawitali przedstawiciele, pracownicy naukowi i dydaktyczni uczelni poznańskich: Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Bankowej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  

Uniwersytet Przyrodniczy reprezentowały wydziały: Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Technologii Drewna,Rolnictwa i Bioinżynierii oraz Ekonomiczno – Społeczny. Z Uniwersytetem im.Adama Mickiewicza uczniowie zapoznawali się przez pryzmat Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Politechnikę Poznańską reprezentował Instytut Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej z Wydziałem Elektrycznym.

Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące uczelni, poznali zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów, w czasie rozmów indywidualnych mieli okazję bliżej poznać oferowane im możliwości studiowania, zasady przyznawania stypendiów i poznać odpowiedzi
na interesujące ich zagadnienia dotyczące wybranego kierunku studiów czy samego studiowania.

Spotkania zaowocowały konkretami: współpracą w zakresie kolejnych spotkań i wzajemnych wizyt z warsztatami dla młodzieży. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowej przeprowadzą w szkole warsztaty na temat CV i rozmów rekrutacyjnych, w czasie których zostaną omówione elementy CV, rozmowy kwalifikacyjnej,  wizerunku w Internecie oraz z zakresu źródeł cyberprzemocy i związanych z nią zagrożeń.

Jako efekt spotkań z pracownikami  dydaktycznymi Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zostaną zorganizowane warsztaty dziennikarskie, filmowe, fotograficzne i autoprezentacji.

Mirella Jany

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *