4 brzozy wyrąbane. Nadleśnictwo Grodzisk.

4 brzozy wyrąbane. Nadleśnictwo Grodzisk. 1

Grodziscy policjanci w dniu dzisiejszym przedstawili zarzut kradzieży leśnej, 39 letniemu Zenonowi P oraz 54 letniemu Czesławowi B zamieszkałym na terenie gm. Grodzisk Wlkp. Mężczyźni ci kilka dni wcześniej z prywatnego lasu na terenie gm. Rakoniewice dokonali wyrębu, a następnie kradzieży 4 szt. brzozy. Za kradzież drzewa ustawodawca przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Grodziscy policjanci wspólnie z strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. ustalili, że z terenu prywatnego lasu w miejscowości Wioska dokonano kradzieży kilku drzew brzozy. Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą niezwłocznie nawiązali kontakt z właścicielem lasu, który zrelacjonował policjantom informacje jakie posiada w tym przypuszczalna datę kradzieży 17.11.2011r. Dobre rozpoznanie środowiska odpowiednia wiedza i znajomość zagadnienia ze strony strażników leśnych pozwoliła wytypować dwóch potencjalnych sprawców kradzieży drzewa. Złodziejami okazali się 39 i 54 letni mieszkańcy gm. Grodzisk Wlkp., którzy zdążyli już drzewo pociąć na metry i sprzedać za kwotę kilkadziesiąt złotych  mieszkańcowi Grodziska Wlkp.

Mężczyźni po zebraniu wszelkich dowodów popełnienia czynu, usłyszeli zarzut wyrębu a następnie kradzieży drzewa do którego się przyznali i poddali dobrowolnej karze. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp. 39 i 54-latkowi za kradzież grozi teraz surowa kara nawet do 5 lat więzienia.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x