37 osób dołączyło do ponad 1,4 mln potencjalnych dawców szpiku

W dniu 13 grudnia 2019 roku w Centrum Kultury „Rondo” w Grodzisku Wielkopolskim, w trakcie trwania Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, miało miejsce dodatkowe wydarzenie.

We współpracy z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska został zorganizowany Dzień Potencjalnych Dawców Szpiku. Łącznie udało się zarejestrować 37 osób!

Dzięki od lat organizowanym wydarzeniom, takim jak to, które odbyło się w ubiegłą niedzielę w Grodzisku, aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 1 mln 400 tys. potencjalnych dawców szpiku. Mogłoby się wydawać, że to ogromna liczba. Jednak cały czas jest wielu pacjentów, którzy czekają na znalezienie zgodnego dawcy. Prawdopodobieństwo, że zostanie się rzeczywistym dawcą wynosi około 5% w ciągu 10 lat. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa, szansa na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego dla większej liczby pacjentów.

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie wszystkim osobom, które zdecydowały się zarejestrować w Bazie Potencjalnych Dawców Szpiku, a także pracownikom CK „Rondo”, za umożliwienie przeprowadzenia powyższego wydarzenia w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowanego przez grodziski sztab.

Pozdrawiamy serdecznie

Wolontariusze DKMS
z Grodziska Wielkopolskiego”

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *