32-latek z gminy Kamieniec usłyszał zarzut za uśmiercanie kotów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego grodziskiej Policji zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Zatrzymany przyznał się do uśmiercenia co najmniej 5 kotów. Z zeznań mężczyzny wynika, że wyłapywał koty i więził je w klatce. Następnie strzelał do zwierząt z wiatrówki.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 23 kwietnia grodziscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Kamieniec podejrzanego o uśmiercenie co najmniej 5 kotów. Sprawa ujrzała światło dzienne po tym jak jeden z jego współpracujących kolegów z byłej firmy złożył zawiadomienie w jednym z poznańskich komisariatów. Ze złożonych zeznań dowiadujemy się, że zatrzymany mężczyzna chwalił się o uśmiercaniu kotów przed swoimi kolegami z pracy. Czyny, o których mowa miały mieć miejsce 3 lata temu. Jednak dopiero teraz ktoś zdobył się na odwagę, aby zawiadomić o tym fakcie organy ścigania.

W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim 32-latek przyznał się do znęcania i ostatecznego uśmiercania przynajmniej 5 kotów.

Sprawca usłyszał zarzuty karne w oparciu o art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na czas prowadzonego postępowania zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

-informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

W tej klatce 32-letni mężczyzna więził koty, które później zabijał

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie