3 tygodnie do finału SZLACHETNEJ PACZKI!

Szlachetna Paczka to jeden z projektów Stowarzyszenia Wiosna, który po raz 16 w Polsce oraz po raz piąty w Grodzisku, organizuje pomoc dla rodzin żyjących w niezawinionej biedzie – osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym.

O SZLACHETNEJ PACZCE mówimy, że jest to system pomnażania dobra, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi – szanując go i wierząc w jego potencjał.

Nie jest to więc tylko doraźna pomoc z okazji świąt Bożego Narodzenia. Pomaga dostrzec człowieka, jego historię, często bohaterską postawę w zmaganiu się z problemami życia codziennego. Ukryty w niej jest przekaz “jesteś dla mnie ważny, zainteresowałem się twoim losem i chcę ci pomóc”.

19 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl otworzy się baza z informacjami o rodzinach włączonych do Projektu. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla niej przygotować wyjątkowy prezent. Do każdej rodziny przypisany będzie także opiekujący się nią wolontariusz, który doradzi, jak stworzyć paczkę, aby ta odpowiadała jej konkretnym potrzebom.

Drużynę Szlachetnej Paczki w Grodzisku tworzy 24 SuperW – wolontariuszy, którzy przez ostatnie dwa miesiące odwiedzali rodziny potrzebujące w powiecie grodziskim. Zdecydowali się włączyć wiele z nich. Podstawowym z kryteriów, wedle których rodziny otrzymają pomoc, jest bieda niezawiniona, ukryta, nie rzucająca się w oczy. Dlatego właśnie, jednym z podstawowych założeń projektu jest to, że do Paczki nie można się zgłosić. Lider Rejonu Grodzisk – Marzena Wawrzyniak, wraz z doświadczonymi wolontariuszami wiele miesięcy przed finałem nawiązała współpracę z instytucjami oraz osobami prywatnymi, dzięki którym wśród gąszczu potrzebujących odszukać udało się te rodziny, w przypadku których pomoc będzie mądra i zasadna oraz da realny impuls do zmiany swojego życia.
Honorowy patronat projektu Szlachetna Paczka w rejonie Grodzisk ponownie objął Starosta Grodziski – Mariusz Zgaiński.

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI?

19 listopada. Otwarcie internetowej bazy rodzin i event „Marsz na otwarcie bazy”
w 15 miastach wojewódzkich w całej Polsce! W trakcie wydarzenia wolontariusze, muzycy, tancerze i bębniarze oznajmią całej Polsce, że można już wybrać rodzinę i przygotować Paczkę. Już 19 listopada marsz SZLACHETNEJ PACZKI także w Poznaniu. Startujemy o godzinie 12 z Placu Mickiewicza. Przychodzimy punktualnie, robimy dużo hałasu i maszerujemy!

Czas na przygotowanie paczek.

10 – 11 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad milion Polaków – darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w ponad 500 rejonach w Polsce. U nas wzorem lat ubiegłych Magazyn udostępnia nam Spółdzielnia Mieszkaniowa na OWP w Grodzisku.
Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI z całej Polski w TVP i na antenie radia RMF.
12 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które połączyła Paczka, w samym rejonie Grodzisk w ubiegłym roku wyniosła ponad 1050 osób, a szacowana wartość pomocy ponad 85 tys. zł!)

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna będzie na www.szlachetnapaczka.pl od 19 listopada 2016 r.
Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146

Wysłać SMS o treści PACZKA na nr 75465 (5 PLN + VAT)

Dołącz do klubuWiP WIOSNA i Przyjaciele i wspierając projekt regularnymi wpłatami www.wiosnaiprzyjaciele.pl
Zgłoś się, by zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w kolejnej edycji projektu: www.superw.pl

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24