3 tygodnie do finału SZLACHETNEJ PACZKI!

Szlachetna Paczka to jeden z projektów Stowarzyszenia Wiosna, który po raz dziewiętnasty w Polsce oraz po raz ósmy w Grodzisku Wielkopolskim, organizuje pomoc dla rodzin żyjących w niezawinionej biedzie – osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym.

              O SZLACHETNEJ PACZCE mówimy, że jest to system pomnażania dobra, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi – szanując go i wierząc w jego potencjał. Nie jest to więc tylko doraźna pomoc z okazji świąt Bożego Narodzenia. Pomaga dostrzec człowieka, jego historię, często bohaterską postawę w zmaganiu się z problemami życia codziennego. Ukryty w niej jest przekaz “jesteś dla mnie ważny, zainteresowałem się twoim losem i chcę ci pomóc”.

              16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl otworzy się baza z informacjami o rodzinach włączonych do Projektu. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla niej przygotować wyjątkowy prezent. Do każdej rodziny przypisany będzie także opiekujący się nią wolontariusz, który doradzi, jak stworzyć paczkę, aby ta odpowiadała jej konkretnym potrzebom.

              Podstawowym z kryteriów, wedle których rodziny otrzymają pomoc, jest bieda niezawiniona, ukryta, nie rzucająca się w oczy. Dlatego właśnie, jednym z podstawowych założeń projektu jest to, że do Paczki nie można się zgłosić. Trzydziesto pięcio osobowa drużyna  wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Grodzisku Wielkopolskim,  wiele miesięcy przed finałem nawiązywała współpracę z instytucjami oraz osobami prywatnymi, a następnie odwiedzała wskazane przez nich rodziny, dzięki czemu wśród gąszczu potrzebujących udało się odszukać te, w przypadku których pomoc byłaby mądra i zasadna, stanowiąca realne wsparcie.

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI?

 • 16 listopada. Otwarcie internetowej bazy rodzin i event „Marsz na otwarcie bazy”
  w 16 miastach wojewódzkich w całej Polsce! W trakcie wydarzenia wolontariusze, muzycy, tancerze i bębniarze oznajmią całej Polsce, że można już wybrać rodzinę i przygotować Paczkę. Już 16 listopada marsz SZLACHETNEJ PACZKI także w Poznaniu. Startujemy o godzinie 12 z Placu Mickiewicza. Przychodzimy punktualnie, robimy dużo hałasu i maszerujemy!
 • Czas na przygotowanie paczek.
 • 7 – 8 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad milion Polaków –  darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w  kilkuset rejonach w Polsce.
 •  Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI z całej Polski m.in. w TVP i na antenie radia RMF.
 • 9 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy. Od 2001 roku wsparcie otrzymało ponad 150 tys. rodzin, a wartość pomocy przekroczyła ćwierć miliarda złotych!

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

 • Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna będzie na www.szlachetnapaczka.pl od 16 listopada 2019 r.
 • Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264, z tytułem: DAROWIZNA – SZLACHETNA PACZKA
 • Przekaż donację na Facebooku. Datki na Szlachetną Paczkę można wpłacać również za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook!
 • Przekaż 1% podatku. W ten sposób wspierasz kontynuację naszej walki z biedą w Polsce.
  KRS organizatora SZLACHETNEJ PACZKI – Stowarzyszenia WIOSNA, to: 0000050905.
 • Zgłoś się, by zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w kolejnej edycji projektu: www.superw.pl

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.