Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

3 tygodnie do finału SZLACHETNEJ PACZKI!

Szlachetna Paczka to jeden z projektów Stowarzyszenia Wiosna, który po raz osiemnasty w Polsce oraz po raz dwunasty w Wielkopolsce, organizuje pomoc dla rodzin żyjących w niezawinionej biedzie – osobom starszym, samotnym,niepełnosprawnym.

O SZLACHETNEJ PACZCE mówimy, że jest to system pomnażania dobra, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi – szanując go i wierząc w jego potencjał. Nie jest to więc tylko doraźna pomoc z okazji świąt Bożego Narodzenia. Pomaga dostrzec człowieka, jego historię, często bohaterską postawę w zmaganiu się z problemami życia codziennego. Ukryty w niej jest przekaz “jesteś dla mnie ważny, zainteresowałem się twoim losem i chcę ci pomóc”.

17 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl otworzy się baza z informacjami o rodzinach włączonych do Projektu. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla niej przygotować wyjątkowy prezent. Do każdej rodziny przypisany będzie także opiekujący się nią wolontariusz, który doradzi, jak stworzyć paczkę,aby ta odpowiadała jej konkretnym potrzebom.Podstawowym z kryteriów, wedle których rodziny otrzymają pomoc, jest bieda niezawiniona, ukryta, nie rzucająca się w oczy. Dlatego właśnie, jednym z podstawowych założeń projektu jest to, że do Paczki nie można się zgłosić. Liderzy Rejonów, pracujący w powiatach oraz gminach, wraz z stworzonym przez siebie zespołami wolontariuszy wiele miesięcy przed finałem nawiązywali współpracę z instytucjami oraz osobami prywatnymi,dzięki którym wśród gąszczu potrzebujących odszukać udało się te rodziny, w przypadku których pomoc byłaby mądra i zasadna oraz dała realny impuls do zmiany swojego życia.

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI?

➢ 17 listopada. Otwarcie internetowej bazy rodzin i event „Marsz na otwarcie bazy” w 16 miastach wojewódzkich w całej Polsce! W trakcie wydarzenia wolontariusze, muzycy,tancerze i bębniarze oznajmią całej Polsce, że można już wybrać rodzinę i przygotować Paczkę. Już 17 listopada marsz SZLACHETNEJ PACZKI także w Poznaniu. Startujemy o godzinie 12 z Placu Mickiewicza. Przychodzimy punktualnie, robimy dużo hałasu i maszerujemy!

➢ Czas na przygotowanie paczek

.➢ 8 – 9 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad milion Polaków – darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w ponad 800 rejonach w Polsce.

➢ Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI z całej Polski w TVP i na antenie radia RMF.

➢ 10 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy. W samym 2017 r. SZLACHETNA PACZKA połączyła ponad 800 tys. ludzi w Polsce, a łączą, szacowana wartość pomocy wyniosła ponad 53 mln. zł!

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

● Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna będzie na www.szlachetnapaczka.pl od 17 listopada 2018 r.

● Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264 (Stowarzyszenie WIOSNA, ul. Berka Joselewicza 21, Kraków 31-03) Tytułem: Wspieram SZLACHETNĄ PACZKĘ

● Wysłać SMS o treści PACZKA na nr 75465 (5 PLN + VAT)

● Zostań Inwestorem Społecznym i daj Twojej firmie możliwość lokalnej współpracy z rozpoznawalną marką jaką jest SZLACHETNA PACZKA.

● Zgłoś się, by zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w kolejnej edycji projektu: www.superw.p

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24