Małe kino społecznościowe powstanie w Grodzisku Wielkopolskim

Gmina Grodzisk Wielkopolski zgłosiła swój akces do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich. Dzięki temu wzięła udział w projekcie mającym na celu utworzenie małego kina „Za rogiem”

Dziś już wiadomo, że kino takie powstanie. Zlokalizowany przy ul. Szerokiej obiekt będzie kolejną szansą na rozwój kultury w mieście.

Idea utworzenia małych kin społecznościowych w Wielkopolsce zrodziła się w roku 2016. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski wspólnie z lokalnymi samorządowymi instytucjami kultury pilotażowo zrealizowało projekt „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w gminach członkowskich SGiPW”.

Efektem finansowanego z funduszy unijnych z Urzędu Marszałkowskiego przedsięwzięcia było stworzenie kin w Rychwale, Starym Mieście, Mieścisku i Strzałkowie. Te nowoczesne, profesjonalne i jednocześnie kameralne sale kinowe cieszą się dużym zainteresowaniem  lokalnych społeczności.

Nabór wniosków przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (w ramach Poddziałania 4.4.1 „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+), dotyczący powstania kolejnych małych kin społecznościowych zakończył się sukcesem gminy Grodzisk Wlkp.

Powstanie takiego kina szacowane było wcześniej na ok. 200 tys. złotych. Realną cenę poznamy po rozstrzygnięciu ogłoszonego właśnie przetargu.

Kino ma ruszyć we wrześniu. Z założenia nie będzie ono nastawione na zysk, co nie oznacza, że będzie bezpłatne.

Zamówienie podzielono na dwa zadania:

1) Zadanie I – “Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w województwie wielkopolskim”. Przedmiotem inwestycji jest zmiana sposobu użytkowania lokalu handlowego zlokalizowanego w parterze budynku, na cele usług kultury “Kino za rogiem”.

Pomieszczenia objęte projektem przebudowy to sala handlowa z przeznaczeniem docelowym na salę kinową wraz z szatnią oraz poczekalnią dla widzów. W pozostałej części przyziemia pomieszczenia istniejące zostały zaadoptowane na sanitariaty dla widzów, pomieszczenia gospodarcze oraz kotłownię.

2) Zadanie II – Zmiana sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego zlokalizowanego na piętrze budynku, na cele usług kultury “Kino za rogiem”. Przedmiotem inwestycji jest zmiana sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego zlokalizowanego na piętrze budynku, na cele usług kultury “Kino za rogiem”.

Pomieszczenia objęte projektem przebudowy to pomieszczenia mieszkalne. Dotychczasowe pokoje mieszkalne zostały przeprojektowane na salę spotkań i sanitariaty natomiast kuchnię z łazienką zaadoptowano na pomieszczenie socjalne oraz pomieszczenie gospodarcze. Dodatkowo istniejącą klatka schodowa została przeprojektowana na szatnię i rozbudowana o nową klatkę schodową.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2019-03-25, godzina: 09:00.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *