Wyjechali na praktyki do Włoch

Wyjechali na praktyki do Włoch 1

Grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego  w Grodzisku Wielkopolskim, wraz z opiekunkami Aldoną Starostą i Anną Ledzianowską przebywa na praktykach zawodowych we Włoszech w Spoleto.

Dzięki praktykom uczniowie doskonalą umiejętności w takich kierunkach kształcenia jak: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik logistyk, technik cyfrowych procesów graficznych, technik organizacji reklamy.

Uczniowie poznają sposób działania włoskich przedsiębiorstw, a także język włoski. Pracę na praktykach umożliwia im „Erasmus+”, czyli program europejskiej mobilności, dzięki któremu uczniowie zdobywają nowe doświadczenia. W przyszłości pomogą im one w znalezieniu dobrej pracy.

Młodzież przebywa z dala od swoich domów już ponad tydzień, a ich przygoda zaczęła się 20.10.2018r. Wszyscy bliscy pożegnali ich ze łzami w oczach, ale wiedzieli, że dla nich to życiowa szansa oraz spełnienie marzeń.
W wieczornych godzinach, grupa dotarła do Warszawy na lotnisko, a stamtąd prosto do Rzymu. Dla większości był to pierwszy lot, a więc emocji nie było końca. Tuż po przylocie wszyscy zachwycali się nie tylko ciepłą letnią aurą, ale też pięknym apenińskim krajobrazem,  ciągnącym się aż do samego Spoleto. Pomimo długiej podróży, już od samego rana uczniowie zwiedzali przepiękną, starorzymską miejscowość Spoleto, gdzie zatrzymali się na 3 tygodnie. Od razu zostali poinformowani jak będą wyglądać  praktyki oraz ich miejsca pracy. Pierwszy tydzień to przede wszystkim nowe doświadczenia w nowych miejscach pracy, lekcje tutejszego języka, a także, w wolnych chwilach, zwiedzanie, próbowanie nowych potraw, odkrywanie kultury, zdobycie jednego ze szczytów włoskich Apenin „Monteluco”. U końcu pierwszego tygodnia, młodzież miała możliwość zwiedzenia jednych z najsłynniejszych miast we Włoszech, były to Asyż oraz Perugia. Cała grupa zwiedzała najważniejsze zabytki tych miast, a także mogła wykorzystać nowe umiejętności języka włoskiego. Pierwszy tydzień pobytu we Włoszech minął dość szybko i ciepło, bo pogoda sprzyjała przez cały czas. Uczniowie pełni nadziei, liczą, że następne tygodnie będą równie wspaniałe oraz zaskakujące. Z niecierpliwością czekają na nowe wrażenia.

-relacjonuje Karolina Bendowska

Źródło: ZST Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x