18-latkowie posadzili swoje drzewa

„Rób coś dla innych, nie oczekując wzajemności. Każdy z nas powinien posadzić drzewa, w których cieniu nie będzie siedzieć”. /H. Jackson Brown/

Już po raz siódmy, 18-letnia młodzież z naszego miasta miała możliwość posadzenia swojego drzewa oraz oznaczenia go imienną tabliczką.

Uroczystość posadzenia drzew przez 18-latków odbyła się w sobotę, 29 października. Tym razem, młodzież sadziła drzewa wzdłuż drogi serwisowej od Ronda Delligsen, w kierunku Ronda Birzai. Z zaproszenia skorzystało 60 mieszkańców, spośród 235 uprawnionych.

Przybyłą młodzież oraz ich rodziców przywitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kineckim.

Zgodnie z tradycją, młodzież posadziła drzewa, założyła osłonki oraz przytwierdziła pamiątkowe tabliczki z imieniem i nazwiskiem oraz datą sobotniej uroczystości. Po wykonaniu zadania, przedstawiciele 18-latków dokonali odsłonięcia tablicy pamiątkowej.

Pogodne sobotnie przedpołudnie sprzyjało spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, dlatego młodzież chętnie skorzystała z zaproszenia na ciepłe napoje oraz drobny poczęstunek. Na pamiątkę spotkania, każdy otrzymał drzewko szczęścia.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *