18-latkowie posadzili swoje drzewa

18-latkowie posadzili swoje drzewa 1

Blisko sześćdziesięciu młodych mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski, którzy w tym roku kończą 18 lat, 3 listopada posadziło drzewa wzdłuż polnej drogi pomiędzy Grąblewem, a Ptaszkowem.

Bohaterów sobotniej uroczystości oraz ich rodziców przywitali Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kineckim. 

Następnie, młodzież posadziła lipy drobno i szerokolistne, przytwierdzając do palików zabezpieczających tabliczkę z  imieniem, nazwiskiem i datą uroczystości. Na pamiątkę spotkania, odsłonięta została tablica z opisem drzew, posadzonych przez tegorocznych 18-latków. Każdy z uczestników, zabrał do domu drzewko szczęścia, które przypominać ma o sobotnim spotkaniu.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w sobotnim sadzeniu drzew. Przypomnijmy, że akcja ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia, umacnianie lokalnego patriotyzmu i przywiązania do rodzinnych stron. Niech słowa amerykańskiego pisarza H. Jacksona Browna, przypomną nam, że dobrze czasem zrobić coś dla innych, bezinteresownie i pozostawić ślad przyszłym pokoleniom: „Rób coś dla innych, nie oczekując wzajemności. Każdy z nas powinien posadzić drzewa, w których cieniu nie będzie siedzieć”.

Zakup drzew posadzonych przez 18-latków został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu “Drzewa miododajne”.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x