18-latkowie posadzili swoje drzewa

18-latkowie posadzili swoje drzewa 1

Posadzenie drzewa przez osiągającą wiek dorosły młodzież zamieszkałą na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski stało się tradycją, kontynuowaną od lat.

Kolejna, ósma już uroczystość odbyła się w sobotę, 28 października. Młodzież posadziła tym razem drzewa wzdłuż ulicy Nowotomyskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

Sześćdziesięciu bohaterów sobotniej uroczystości oraz ich rodziców przywitali Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Januszem Grocholewskim.

Następnie, młodzież posadziła Głogi i Lipy, przytwierdzając do palików zabezpieczających tabliczkę z nazwiskiem i datą uroczystości.

Na pamiątkę spotkania, odsłonięta została tablica z opisem drzew, posadzonych przez tegorocznych 18-latków.
Każdy z uczestników, zabrał do domu drzewko szczęścia, które przypominać ma o sobotnim spotkaniu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w sobotnim sadzeniu drzew. Przypomnijmy, że akcja ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia, umacnianie lokalnego patriotyzmu i przywiązania do rodzinnych stron.

Niech słowa amerykańskiego pisarza H. Jacksona Browna, przypomną nam, że dobrze czasem zrobić coś dla innych, bezinteresownie i pozostawić ślad przyszłym pokoleniom: „Rób coś dla innych, nie oczekując wzajemności. Każdy z nas powinien posadzić drzewa, w których cieniu nie będzie siedzieć”.

Zakup drzew posadzonych przez 18-latków był dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

18-latkowie posadzili swoje drzewa 2 18-latkowie posadzili swoje drzewa 3

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Jarosław Czetowicz
Jarosław Czetowicz
2 lat temu

Posadzili drzewa ,burmistrz się polansował i co dalej? Absolwenci będą jeździli do pracy do Wolsztyna , NT czy Opalenicy? Może zamiast klombów , marketów czy następnych pomników pomyśleć o obniżeniu podatku dla inwestorów tak aby powstały nowe miejsca pracy dla młodych ,żeby nie musieli uciekać do sąsiednich powiatów za chlebem , żeby nasze miasto nie zamieniło się w enklawę emerytów.

Oldsock
Oldsock
2 lat temu

https://pgo24.pl/nic-o-nas-… – to a propos inwestorów

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x