17 osób podjęło naukę języka polskiego

Oferta nauki języka polskiego spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zamieszkującej Grodzisk społeczności ukraińskiej.

Grodziska Biblioteka Publiczna rozpoczęła kolejne działanie w ramach projektu „ŁĄCZY NAS BIBLIOTEKA”. Odbywa się on pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie organizacyjne, które cieszyło się dużą frekwencją. Każdy z uczestników miał okazję przedstawić się w języku polskim, opowiedzieć o regionie, z którego pochodzi, również o tym, czym zajmował się w swoim kraju, gdzie pracuje i jak długo przebywa w Polsce.

Okazało się, że znajomość języka polskiego jest bardzo zróżnicowana. Niektórzy porozumiewają się już w sposób komunikatywny, inni przyznawali, że muszą zacząć od podstaw. Rolę tłumacza pełniła Pani Olha Hryhorash, która współpracuje z Biblioteką przy realizacji projektu.

    We wtorek, 12 lutego odbyło się kolejne spotkanie, na którym pod okiem nauczyciela uczestnicy poznawali polski alfabet, ćwiczyli prawidłową wymowę głosek i dwugłosek oraz prowadzili konwersację. Naukę naszego języka podjęło 17 osób.

Biblioteka

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *