164 grodziska pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej.

164 grodziska pielgrzymka do  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. 1

Już po raz 164. mieszkańcy Grodziska udadzą się 23 sierpnia 2015 roku do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej na tradycyjny odpust. Słynący wieloma cudami i łaskami obraz Matki Boskiej jest miejscem kultu dla wiernych z całej Polski od kilkuset lat. Od dziesiątek lat pielgrzymka cieszyła się zawsze ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkolnej, która pod koniec wakacji pielgrzymowała do Górki Duchownej w intencji rozpoczynającego się kolejnego roku szkolnego.

To cudowne miejsce zawsze cieszyło się powodzeniem mieszkańców Grodziska. Brak dogodnych połączeń kolejowych i autobusowych sprawiał , że w okresie minionego systemu politycznego pielgrzymowano najczęściej pieszo. Niektóre z nich potrafiły liczyć nawet do 500 osób.

Z grodziskim pielgrzymowaniem od kilkudziesięciu lat związany jest również pan Bogusław Pawłowicz. Kilka dni temu w podziękowaniu za otrzymane łaski swoje i wszystkich mieszkańców naszego miasta złożył na ręce obecnego Kustosza Sanktuarium księdza Piotra Bartkowiaka ” Dar Ołtarza”. Zestaw świeczników i świec, które ufundował na stałe zagoszczą przy ołtarzu z cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej.

Zobacz: Odpust Górka Duchowna 2015 – plan

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
kolega
kolega
5 lat temu

Boguś to była zawsze “porządna firma”. Wielkie podziękowania i dużo zdrowia!

OBSERVER
OBSERVER
5 lat temu

W Decathlonie jest promocja na nakolanniki może jeszcze to zafunduje Burmistrz z miejskiej kasy . Podobno jest rozdział kościoła od państwa ? dlaczego z moich podatków finansuje się religijne imprezy? może tak z kościelnego koszyczka wysypią się złotówki ?

kolega
kolega
5 lat temu

Obserwer – jako zdeklarowany ateista i przeciwnik grodziskiego starostwa mam nadzieję, że chociaż stać Ciebie na jakiś datek od serca na PCK, no chyba że prowadzisz taką politykę psa ogrodnika z ujadaniem włącznie?

OBSERVER
OBSERVER
5 lat temu
Reply to  kolega

nie tylko starostwa zauważ ,że również miasta . Jak jest coś ok to chwalę.Daję kasę na Owsiaka a również co miesiąc wspieram fundację Anny Dymnej – firma w której pracuję współpracuje z jej fundacją i większość pracowników dobrowolnie się opodatkowała

OBSERVER
OBSERVER
5 lat temu

A jakie łaski ja otrzymałem ,że są składane dary? Co łaska to co najwyżej przychodzą co roku i próbują coś wyżebrać po tzw kolędzie. A Ci młodzi chłopcy koło klechy hm 🙂

grox2
grox2
5 lat temu

Myślę, że składane dary, to taka forma zakamuflowanej łapówki dla Boga. Dałem, ufundowalłem, zorganizowałem pielgrzymkę gminną to Bóg raczy łaskawiej na mnie spojrzeć. A już jak wstawi się za grzesznym dzieckiem przebłagała lub przekupiona Matka Boska to niebo pewne, nawet bez czyśćca. A tak naprawdę jeśli Bóg istnieje, rozliczy z nas nie łapówek, ale czynów, szczególnie wobec bliźnich. Ramen

666
666
5 lat temu
Reply to  grox2

Może nawet w niektórych wypadkach tak jest. Staram się w sobie usunąć taką skłonność do oceniania innych, chociaż czasem jest trudno. Jestem człowiekiem, a to jest dość ograniczające. Dla mnie składane dary mają znaczenie drugorzędne. Ofiary materialne są dla mnie po prostu sposobem na utrzymywanie kościoła, w którym jestem. Jak zapłata za mydło i wodę w publicznej toalecie. Tam oczyszczam ciało, a tutaj ducha. Nie mam uprawnień, do tego, aby się sam oczyścić, dlatego liczę na łaskę oczyszczenia, która przychodzi od Boga, a której mogę dostąpić w Kościele – po spełnieniu pewnych warunków.

7
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x