Obywatelskie zatrzymanie w Grodzisku Wlkp.

Grodziscy policjanci w poniedziałek zatrzymali 42 letniego mieszkańca gminy Rakoniewice. Mężczyzna usiłował włamać się do dwóch sklepów spożywczych w Grodzisku Wlkp. oraz dokonał uszkodzenia samochodu. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W dniu 02.02.2016r. o godzinie 22.10 nieznany mężczyzna na ul. Chopina w Grodzisku Wlkp. usiłował włamać się do sklepu ,,Groszek”. Za pomocą kostki brukowej wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu i próbował wejść do środka. W tej samej chwili pracownica sklepu kończyła pracę i zamykała drzwi od jego zaplecza. Gdy usłyszała huk tłuczonego szkła powiadomiła swojego pracodawcę i policję. Spłoszony sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był jednak na tyle zdesperowany, że postanowił włamać się do innego sklepu tym razem na ul. Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wlkp. Działał w taki sam sposób jak wcześniej. Za pomocą kostki granitowej wybił szybę w drzwiach sklepu, a następnie usiłował wejść do środka w celu dokonania kradzieży. Mężczyznę zauważył jeden z przechodniów i dokonał ujęcia obywatelskiego, wykazując się wielką odwagą i postawą godną naśladowania.

Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał sprawcę usiłowania dwóch kradzieży z włamaniem. Mężczyzną okazał się Piotr S. 42 letni mieszkaniec gminy Rakoniewice, znany funkcjonariuszom z uwagi na wcześniejsze popełnienie podobnych przestępstw. Straty w wyniku usiłowania włamań do sklepów ogólnospożywczych zostały wycenione łącznie na kwotę 3.000 zł.

W toku wykonywania czynności służbowych okazało się, że mężczyzna wcześniej dokonał również uszkodzenia pojazdu. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Piotrowi S. zostały postawione trzy zarzuty: dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut uszkodzenia mienia.

Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp. Za przestępstwo które popełnił grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24