11 litrów krwi zebrano podczas akcji w grodziskim ZST

11 litrów krwi zebrano podczas akcji w grodziskim ZST 1

Podczas honorowej akcji krwiodawstwa, która odbyła się w środę 26 września w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim zebrano 11 litrów krwi.

Akcja realizowana była we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Jej przebieg przybliża Aleksandra Gruszczyńska:

Coraz większa świadomość młodych ludzi o tym, jak ważne są takie akcje,  zachęciła  32 uczniów naszej szkoły do wsparcia tych, którzy czekają na  krew w wielkopolskich szapitach.  Łącznie  zebrano 11 litrów.

Organizacją całej akcji zajęła się Międzyszkolna Grupa Wolontariuszy z Zespołu Szkół Technicznych pod opieką p. Marii Floraszek, p. Anny Majcherek oraz p. Aleksandry Żmidzińskiej. Uczniowie  z wolontariatu podzielili się na trzy grupy. Pierwsza z nich zajęła się częścią organizacyjną, przygotowała plakaty informacyjne, przyjmowała zgłoszenia i wpisywała osoby chętne na listę zgłoszeniową, pilnowała ankiet i współpracowała z grupą z Poznania. Druga grupa porządkowa, pomagała zorganizować punkt pobrania krwi oraz przygotowała kawiarenkę . Wolontariusze zadbali o to, aby każdy krwiodawca mógł napić się czegoś ciepłego oraz zjeść posiłek. Każdy z oddających krew musiał wypić co najmniej 1,5 litra płynów oraz  koniecznie zjeść śniadanie. Trzecia  grupa zajęła się pomocą przy robieniu kanapek dla kolegów i koleżanek.

Dziękujemy katedrze  gastronomicznej, tu w szczególności p. Małgorzacie Piaskowskiej, która włączyła się w pomoc przy robieniu kanapek.

Warto być otwartym na potrzeby drugiego człowieka, nasze zaangażowanie świadczy o naszym człowieczeństwie. Młodzi ludzie zdali ten egzamin, empatia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy, to wspaniała lekcja dla tych co stoją obok i oglądają się na innych .Cieszy nas postawa młodych ludzi, szkoła to nie tylko wiedza teoretyczna, ale także nauka postawy  obywatelskiej.

Dlatego jeśli tylko chcesz w przyszłości zostać dawcą, nie bój się tego, Twoja krew  może uratować życie drugiej osobie. 

11 litrów krwi zebrano podczas akcji w grodziskim ZST 2 11 litrów krwi zebrano podczas akcji w grodziskim ZST 3 11 litrów krwi zebrano podczas akcji w grodziskim ZST 4 11 litrów krwi zebrano podczas akcji w grodziskim ZST 5

Źródło: ZST 

 

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x